Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - gramofony DP-400 oraz DP-450USB w linii Design Series (6.09.2018)

Denon dodał do swojej linii Design Series dwa nowe gramofony. Są to modele DP-400 (cena 2.195 złotych) oraz DP-450USB (2.595 złotych). Będą one dostępne w sprzedaży we wrześniu 2018 roku. Dystrybucję w Polsce prowadzi Horn Distribution.

Modele DP-400 oraz DP-450USB zostały dopasowane zarówno do komponentów z linii Design Series, serii CEOL, jak również do klasycznych komponentów marki Denon o szerokości 43 cm. Oba gramofony wyposażone zostały w wewnętrzne przedwzmacniacze, dzięki czemu są kompatybilne z bardzo szeroką gamą systemów audio, w których dostępne jest wejście liniowe. Model DP-450USB dodatkowo wykonuje konwersję analogowo-cyfrową, co pozwala na nagrywanie płyt winylowych bezpośrednio na urządzenia pamięci masowej USB.

Gramofony mogą być skonfigurowane i gotowe do pracy w ciągu kilku minut. Obydwa modele są dostępne w komplecie z wkładką MM odpowiednio odbraną do gramofonu. Wkładka jest wstępnie zainstalowana w uniwersalnej głowicy połączonej z ramieniem. Ramię w kształcie litery S zostało zaprojektowane od podstaw. W razie potrzeby wkładkę można łatwo wymienić na ulepszony model MC. Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy można wyłączyć, co pozwala na wykorzystanie zewnętrznych przedwzmacniaczy gramofonowych czy wzmacniaczy z własnym wejściem phono.

Denon DP-400 został zbudowany na masywnej, dobrze tłumiącej wibracje podstawie, która ma 41 cm szerokości, co pozwala zaoszczędzić miejsce oraz dopasować gramofon do komponentów linii Denon Design Series. Dobrze wyważony talerz jest napędzany paskiem, a odtwarzanie płyt jest możliwe z prędkością obrotową 33 1/3 rpm, 45 rpm oraz 78 rpm. Zintegrowany czujnik kontroluje prędkość w celu uniknięcia fluktuacji i zapewnia dokładność odtwarzania. Po osiągnięciu końca strony płyty ramię podnosi się automatycznie.

DP-400 został wyposażony w specjalnie zaprojektowaną osłonę przeciwpyłową, którą można również wykorzystać jako stojak na okładkę albumu. Wystarczy zamontować osłonę przeciwpyłową pionowo na dołączonej podstawie i można wyeksponować okładkę płyty.

Denon DP-450USB bazuje na specyfikacji DP-400, ale ma dodatkowo wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy, który umożliwia wygodne przesyłanie muzyki bezpośrednio do urządzenia USB podłączonego do portu USB typu A na przednim panelu. Nie ma potrzeby podłączania gramofonu do komputera, wystarczy podłączyć urządzenie pamięci masowej oraz wybrać format - skompresowane pliki MP3 lub nieskompresowane nagrania WAV w jakości CD, a następnie odtworzyć płytę.

Nagrane pliki można odtwarzać z pamięci USB na dowolnym sprzęcie audio czy komputerowym obsługującym nośniki USB. Aby edytować nagrania na komputerze, Denon udostępnia oprogramowanie MusiCut dla Windows 10, pozwalające na obrabianie, organizowanie oraz tagowanie plików MP3 za pomocą metadanych w celu zbudowania biblioteki. Oprogramowanie MusiCut można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej Denona.

[zdjęcie gramofonu Denon DP-450USB]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl