Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DALI - seria kolumn Oberon (5.09.2018)

Duńska firma Dali zaprezentowała nową serią kolumn o nazwie Oberon. Seria składa się z sześciu modeli, dwóch kolumn podłogowych, dwóch podstawkowych, głośnika centralnego oraz zestawu głośnikowego do montażu na ścianie. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Oberon to seria klasy podstawowej, ale jak podają firmowe materiały wykorzystano kluczowe podzespoły z najwyższych modeli serii Epicon. Aby zmniejszyć zniekształcenia w głośnikach niskotonowych zastosowano technologię SMC (Soft Magnetic Compound) opracowaną przez firmę Dali. Układ magnetyczny SMC redukuje typowe formy zniekształceń powstające w konwencjonalnie konstruowanych głośnikach. W serii Oberon wykorzystywany jest nowy 29-milimetrowy głośnik wysokotonowy o miękkiej kopułce oraz opracowane przez Dali membrany nisko-średniotonowe z mieszanki włókna drzewnego oraz pulpy papierowej. Sztywne obudowy wykonane są z MDF. Według materiałów producenta kolumny mają szerokie charakterystyki kierunkowe i nie muszą być skierowane w stronę słuchacza, by zapewnić dobrze zintegrowany dźwięk.

Wszyskie modele serii Oberon są dwudrożne i mają obudowy typu bass-reflex.

Kolumny dostępne są w 4 wykończeniach: czarny, ciemny orzech, jasny dąb oraz biały. Masownice są w dwóch wariantach. Czarne maskownice dla wykończeń czarny oraz ciemny orzech. Szare maskownice dla wykończeń biały oraz jasny dąb.

Oberon 1 to podstawkowy zestaw dla mniejszych pomieszczeń. Wyposażony jest w nowy przetwornik wysokotonowy 29 mm oraz przetwornik niskotonowy z membraną z włókna drzewnego o średnicy 5 1/4 cala. Efektywność wynosi 86dB/2,83V a impedancja nominalna 6Ω. Wymiary WSG to 274*162*234mm, masa 4,2kg.

Oberon 3 to większy zestaw podstawkowy z 29-milimetrową kopułką wysokotonową i 7-calowym przetwornikiem niskotonowym. Efektywność wynosi 87dB/2,83V a impedancja nominalna 6Ω. Wymiary WSG to 350*200*315mm, masa 6,3kg.

Oberon 5 to podłgowa kolumna z dwoma 5,25-calowymi głośnikami niskotonowymi połączone z głośnikiem wysokotonowym 29 mm. Efektywność wynosi 88dB/2,83V a impedancja nominalna 6Ω. Wymiary WSG to 830*162*283mm, masa 10,8kg.

Oberon 7 to największy zestw w serii. Jest wyposażony w dwa 7-calowe przetworniki niskotonowe oraz 29-milimetrowy przetwornik wysokotonowy. Efektywność wynosi 88,5dB/2,83V a impedancja nominalna 6Ω. Wymiary WSG to 1015*200*340, masa 14,8kg.

Oberon ON-WALL to naścienna kolumna głośnikowa, wyposażona została w ten sam głośnik wysokotonowy z miękką kopułką oraz głośnik niskotonowy o średnicy 5,25 cala. Ze względu na małą głębokośc obudowy port bass-reflex jest skierowany w dół. Efektywność wynosi 87dB/2,83V a impedancja nominalna 6Ω. Wymiary WSG to 385*245*120, masa 4,9kg.

Oberon VOKAL to centralny głośnik do systemów wielokanałowych, zaprojektowany tak, aby bezproblemowo zintegrować się z każdym innym głośnikiem z tej serii. Połączonoa 29-milimetrowy głośnik wysokotonowy oraz dwa 5,25-calowe głośniki niskotonowe. Efektywność wynosi 89,5dB/2,83V a impedancja nominalna 4Ω. Wymiary WSG to 441*295*161, masa 7,45kg.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Dali Oberon bez maskownic]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Dali Oberon z maskownicami]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl