Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MELODIKA - podłogowe kolumny BL40 w wersji MK3 (23.08.2018)

Do sprzedaży weszły podłogowe, 2,5-drożne kolumny Melodika BL40MK3. Ich cena wynosi 2.595 złotych za parę (dystrybucja Rafko).

W nowej wersji BL40 zastosowano szereg zmian technicznych. Przeniesiono port bass-reflex na przód kolumny. Dzięki temu można zestawy ustawić bliżej ściany bez strat na jakości dźwięku. Ze względu na zmianę lokalizacji portu bass-reflex zmodyfikowano też inne elementy konstrukcyjne, tak aby charakterystyka przetworników wykonanych z gęstej plecionki włókna szklanego o zmniejszonej gradacji właściwie współgrała ze zmienionym sposobem wentylacji obudowy.

Obudowa została wykonana z płyt MDF o podwyższonej jakości. Wnętrze wyposażono w maty bitumiczne oraz fizelinę, których funkcją jest wygłuszenie i dociążenie kolumny. W rezultacie jedna sztuka BL40MK3 waży prawie 20 kilogramów. W celu minimlizacji drgań obudowy dodano poprzeczne wieńce wzmacniające w dwudziestu różnych miejscach. Kolumny postawiono na demontowalnych cokołach lakierowanych na wysoki połysk. Wyposażono je w anodowane, ciężkie kolce z regulacją i nakrętkami kontrującymi. Gniazda głośnikowe wykonano ze stali powlekanej warstwą złota w celu zabezpieczenia przed korozją. Maskownice są na wyposażeniu standardowym kolumn.

Przetwornik wysokotonowy o rozmiarze 1 cal ma miękką kopułkę z jedwabiu nasączanego w celu usztywnienia. Membranę otoczono kołnierzem ze skróconą tubą. Głośnik ma neodymowy magnes w układzie napędowym oraz oraz zabezpieczenie przed przegrzaniem i przepaleniem.

Głośnik średniotonowy o rozmiarze 6,5 cala ma membranę z gęsto zaplataną plecionką z włókna szklanego łączonego z żywicą o zmniejszonej gradacji. Głośnik średniotonowy wyposażono w nieruchomy aluminiowy stożek fazowy. Zawieszenie to klasyczna fałda pozwalająca na duże wychylenia membrany. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

Przetwornik niskotonowy o rozmiarze 6,5 cala ma membranę, która jest zmodyfikowaną wersją średniotonowej. Została wyposażona w usztywniającą i dociążającą nakładkę przeciwpyłową. Poprawia ona pracę membrany przy głębokim wychyleniu głośnika zmniejszając zniekształcenia. Głośnik posiada ekranowany układ magnetyczny.

Przeprojektowana zwrotnica została wyposażona w wyższej klasy podzespoły w porównaniu z modelem MK2.

Producent zwraca też uwagę, że kolumny mają solidne opakowanie. Masywne kartony wyposażone w pianki zabezpieczające pozwalają na bezpieczny wielokrotny transport.

Dane techniczne Melodika BL40 MK3:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Melodika BL40 MK3]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl