Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

INSONO - zestaw kolumn do kina domowego (15.11.2001)

Jeden z młodszych rodzimych producentów - firma Insono - opracowała zestaw kolumn do kina domowego.

Zestawy frontowe kojarzą się z kolumnami COSMOGONY, gdzie specjalny kształt obudowy poprawia propagację wyższych częstotliwości (szersze charakterystyki kierunkowe). Pochylona tylna ścianka ogranicza powstawanie fal stojących. Przedni panel 4 o grubości cm, pozostałe ścianki o grubości 3 cm oraz 5-centymetrowe wewnętrzne usztywnienia wykonano z warstwowo klejonego MDF-u. Kolumny przednie to zestawym trójdrożne. Najniższe częstotliwości przetwarzane są przez dwa ekranowane głośniki P17SJ firmy Vifa. Głośniki te pracują w specjalnie wytłumionej (dwa różne materiały wytłumiające oraz dodatkowo materiał tłumiący na ściankach) obudowie trójkomorowej (33 litry), gdzie każda komora jest wzajemnie ze sobą połączona, a całość ciśnienia jest wypromieniowywana przez 6,5 cm stratny otwór bass-reflex o długości 8 cm. Pozwala to nastroić układ rezonansowy na ok. 42 - 45 Hz.
Za przetwarzanie średnich częstotliwości odpowiada głośnik M13SG w wersji ekranowanej, natomiast za wysokie częstotliwości kopułka wysokotonowa tekstylna PL27TG. Wszystko pochodzi z firmy Vifa.
Zwrotnica z filtrami pasywnymi II rzędu ma częstotliwości podziału 350 i 4 kHz. Kolumny są wyposażone w złocone gniazda przyłączeniowe oraz kolce (złocone lub posrebrzane) opracowane tak, aby wpływ drgań zewnętrznych (w szczególności od subwoofera) był jak najmniejszy.
Podstawowa wersja wykończenia to czarny lakier fortepianowy z zatapianymi złoconymi literami. Dostępne jednak są wykończenia w różnego rodzaju fornirach naturalnych i egzotycznych, intarsje ze złota i masy perłowej oraz kości słoniowej. Zestaw może być wyeksponowany, lub wbudowany w ściany pomieszczenia. Cena wynosi 24.999 zł za parę. Efektywność wynosi 90 dB, masa 42 kg/sztuka, a impedancja 6 omów.

Głośnik centralny także utrzymany jest w linii COSMOGONY. Jest to dwudrożny układ pracujący w obudowie bass-reflex o objętości 20 litrów ze specjalnym wytłumieniem (jak w przypadku głośników przednich). Wykorzystano takie same przetworniki jak w kolumnach przednich (dwa M13SG i PL27TG) oraz ten sam podział zwrotnicy (4 kHz), aby zapewnić jednolitość brzmienia. Grubość ścianek (3 cm) oraz regulowany zestaw pozłacanych lub posrebrzanych kolców gwarantują stabilność, odporność mechaniczną oraz izolację drganiową. Wersje wykończenia takie same jak w przypadku kolumn frontowych. Zastosowano komplet złotych gniazd połączeniowych. Cena wynosi 5.999 zł. Ten 6-omowy zestaw ma efektywność 90dB i wymiary 22x32x44 cm.

Głośniki efektowe to zestawy dwudrożne, mogące też spełnić rolę monitorów stereo. Jest to mniejsza wersja kolumn przednich, z takimi samymi rozwiązaniami co w modelach COSMOGONY. Zastosowano głośniki P17WJ oraz D27TG (wysokotonowy). Obudowa zamknięta o objętości 12 litrów jest mocno wytłumiona. Solidna konstrukcja obudowy (ścianki grubości 3 cm) oraz kolce (pozłacane lub posrebrzane) gwarantują stabilność i dobrą izolację drganiową. Dostępne warianty wykończenia takie jak w pozostałych przypadkach. Podział zwrotnicy II rzędu jest ustalony na 4 kHz. Cena wynosi 9.999 zł za parę. Efektywność tych 6-omowych kolumn to 90dB. Wymiary to 33x27x23 cm, a masa równa się 22 kg.

Subwoofer jest układem dwóch głośników, pracujących we wspólnej obudowie zamkniętej o podłużnym kształcie. Układ akustyczny pozwala uzyskać charakterystykę kardioidalną w zakresie niskich częstotliwości. Zastosowano dwa 6,5 calowe głośniki amerykańskiej firmy Aluma Pro (aluminiowe membrany, przeznaczone do zastosowań samochodowych). Wzmacniacz ma 1000W mocy, korektor parametryczny, filtr subsoniczny, oraz filtr dolnoprzepustowy 40, 55, 70, 100 Hz. Całość osadzono w usztywnionej kratowo obudowie, zbudowanej z trzycalowych ścianek i posadowiono jest na specjalnych nóżkach wibroizolacyjnych. Jego geometria pozwala na ustawienie niemal w każdej pozycji (głośniki do góry, głośniki do dołu, głośniki do boku z orientacją do przodu lub do tyłu), co pozwala dostosować go do warunków akustycznych. Częstotliwość graniczna dolna 18 Hz. Cena subwoofera zależna jest od wykończenia i indywidualnego zamówienia.
Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl