Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ROCKPORT TECHNOLOGIES - hi-endowe podłogowe kolumny Avior II (16.08.2018)

Na nasz rynek weszły hi-endowe kolumny Rockport Technologies Avior II. Cena detaliczna wynosi 173.900 złotych za parę (dystrybucja HiFi Club).

Avior II zachował zewnętrzną formę swojego poprzednika, modelu Avior, ale wprowadzono istotne zmiany konstrukcyjne. Producent podkreśla, że kolumny zapewniają pełnopasmowy dźwięk mimo umiarkowanych wymiarów, a jednocześnie wiernie oddają dynamiczne niuanse i ciche szczegóły na niskich poziomach głośności.

Zastosowano nowy, 1-calowy głośnik wysokotonowy z płytkim falowodem i berylową kopułką. Falowód poprawia dopasowanie impedancyjne w dolnym zakresie pracy i poprawia też charakterystyki kierunkowe w rejonie zwrotnicy.

Zarówno 6-calowy głośnik średniotonowy jak i dwa 9-calowe głośniki niskotonowe wykorzystują membrany kanapkowe z kompozytów włókna węglowego. Membrany charakteryzują się bardzo wysokim współczynnikiem sztywności do masy. Cewki tych głośników nawinięto na tytanowym karkasie.

Od nowa zaprojektowana jest zwrotnica Aviora II. Zwrotnice w kolumnach Rockport Technologies montowane są metodą punkt-punkt, ponieważ montaż na płytkach drukowanych uznano za gorszy jakościowo. Stosowane są kondensatory specjalnie produkowane dla Rockport Technologies, indywidualnie wykonane cewki oraz rezystory Caddock. Wszystkie podzespoły są dobierane z tolerancją 1%. Zwrotnice są indywidualnie dobierane do głośników. Gotowe, przetestowane i dobrane zwrotnice są zatapiane w tłumiącej żywicy.

Obudowa Aviora II jest potrójnie laminowana i tłumiona. Przednia ścianka ma grubość 6 cali. Ścianki boczne mają zmienną grubość i są zakrzywione. Obudowa jest pochylona do tyłu, wyróżnia się sztywnością i minimalizacją rezonansów. Duże ścięcia i zmienne wymiary ścianki przedniej minimalizują efekty dyfrakcyjne. Kolumny wykończone są na wysoki połysk w kolorze czarnym.

Dane techniczne Rockport Technologies Avior II:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Rockport Technologies Avior II]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl