Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LUMIN - hi-endowy odtwarzacz strumieniowy Lumin X1 (11.08.2018)

Do sprzedaży wszedł odtwarzacz strumieniowy Lumin X1. Jego premiera odbyła się na targach w Monachium w maju. X1 jest produkowany w kolorze srebrnym i czarnym. Cena wynosi 57.990 zł (dystrybucja Moje Audio).

Od kilku lat producent analizował sposoby na poprawę jakości swoich odtwarzaczy strumieniowych. Model X1 to owoc tych długich poszukiwań i zarazem aktualna propozycja Lumina do odtwarzania plików ze szczytową jakością. W stosunku do poprzednich odtwarzaczy marki Lumin model X1 wnosi liczne udoskonalenia.

Nowy procesor obsługuje natywne odtwarzanie DSD512 oraz PCM768 z rozdzielczościami 16-32 bity. Podwójne przetworniki Sabre ES9038Pro zapewniają zakres dynamiki 140dB. System zegara Femto Clock System pracuje z precyzyjną dystrybucją FPGA. Można wykonać upsampling odtwarzanych plików do DSD128 lub PCM384.

Połączenie z siecią można wykonać przy pomocy gniazda 1000Base-T Gigabit Ethernet lub optycznie poprzez SFP. Optyczne połączenie sieciowe pozwala odizolować się od cyfrowych zakłóceń w sieci. Oba gniazda sieciowe mogą być używane równolegle. Oprócz tego obsługiwane jest odtwarzanie plików bezpośrednio z nośników USB (tylko pojedyncza partycja z systemem plików FAT32, NTFS lub EXT2/3).

Konsekwentnie zrealizowana konstrukcja dual-mono maksymalizuje separację kanałów. Od nowa zaprojektowano bufor wyjściowy. Jest to symetryczny układ zbudowany z wysokojakościowych komponentów. Na wyjściu zastosowano transformatory Lundahl LL7401. Dostępne są analogowe wyjścia w dwóch postaciach, symetryczne XLR i niesymetryczne RCA. Są też wyjścia cyfrowe BNC SPDIF oraz USB.

Od nowa zaprojektowano zasilanie umieszczone w nowej obudowie wykonanej z aluminium na obrabiarkach CNC. Osobne są układy dla sekcji cyfrowej i analogowej. Dwustopniowy, liniowy stabilizator też jest w topologii dual mono. Nowy jest też konektor wyjściowy.

Odtwarzacze strumieniowe Lumin wspierają protokół UPnP AV z rozszerzeniem do strumieniowania audio (OpenHome), odtwarzanie bez przerw (Gapless) i playlisty zapisane na urządzeniu. Możliwe są aktualizacje wewnętrznego oprogramowania.

Do sterowania odtwarzaczy Lumin można wykorzystać wszystkie modele Apple iPad (wersja v2 lub późniejsza) z systemem iOS 8.0 lub późniejszym. Wspierane są ekrany Retina. Można też wykorzystać urządzenia pracujące pod systemem Android w wersji 4.0 (Ice Cream Sandwich) lub późniejszej.

Aplikacja do odtwarzaczy wspiera Tidala, MQA, Qobuz, AirPlay oraz TuneIn Radio. Aplikacja ma funkcję regulacji głośności, obsługę i cache-owanie grafik skojarzonych z muzyką, funkcję wyszukiwania, obsługę wielu tagów, obsługę tagu kompozytora, grupowanie albumów w playlistach, automatyczne linki internetowe do artystów/albumów/utworów, a także zapisywanie i odtwarzanie playlist (łącznie z Tidalem and Quobuzem).

Dane techniczne odtwarzacza Lumin X1:

[zdjęcie odtwarzacza Lumin X1]
[zdjęcie odtwarzacza Lumin X1 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl