Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - amplitunery sieciowe AVR-X4500H i AVR-X3500H (26.07.2018)

Denon zaprezentował dwa nowe amplitunery AV o dużej mocy, ze sterowaniem głosowym Amazon Alexa. Model AVR-X4500H (cena 6.495 zł) będzie dostępny w sprzedaży we wrześniu 2018, a model AVR-X3500H (3.995 zł) w sierpniu 2018. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Model AVR-X4500H to 9.2 kanałowy amplituner AV, o mocy 200 W na każdy kanał. Układy audio wykorzystują przetwarzanie Advanced AL32 Multichannel. Obsługiwane są wysokojakościowe formaty dźwięku Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio, a także formaty dźwięku 3D takie jak Dolby Atmos, DTS:X, DTS Virtual:X oraz Auro 3D. Amplituner obsługuje kanał zwrotny audio zarówno w starszej wersji ARC jak i nowszej eARC.

W sekcji wideo zastosowno technologię Advanced Video Processing z konwersją sygnału analogowego na HDMI. Oznacza to, że sygnał wideo można przeskalować do rozdzielczości 1080p Full HD lub 4K Ultra HD (60/50Hz). Amplitunere oferuje również pełną kompatybilność z 4K, Dolby Vision, HDR (High Dynamic Range), HLG (Hybrid Log-Gamma).

Wbudowana obsługa HEOS multi room oraz Amazon Alexa zapewnia kontrolę nad amplitunerem AVR-X4500H za pomocą poleceń głosowych, oprócz wariantów z wykorzystaniem aplikacji lub pilota. Alexa może być używana do włączania i wyłączania amplitunera, regulacji głośności, przełączania wejść do określonego źródła, a także udzielania informacji na pytania dotyczące pogody, aktualnych nagłówków wiadomości i wielu innych.

Opcje odtwarzania strumieniowego obejmują obsługę Apple AirPlay 2. Dostępna są łączność Wi-Fi oraz Bluetooth, a także gniazdo Ethernet. Technologia HEOS pozwla na dostęp do radia internetowego oraz szerokiej gamy sieciowych serwisów muzycznych, takich jak Spotify, Deezer, Tidal, Amazon Prime Music i wiele innych. Amplituner AVR-X4500H może być wykorzystywany jako część bezprzewodowego systemu multi room HEOS.

Zainstalowano 8 wejść HDMI, w tym jedno umiejscowione na przednim panelu. Do dyspozycji są 3 wyjścia HDMI (2 główne + wyjście strefowe). Dostępne jest też gramofonowe wejście Phono i szereg innych wejść/wyjśc audio i wideo.

Do dypozycji jest automatyczna kalibracja i optymalizacja akustyczna pomieszczenia oraz zestaw opcji do obrobki dźwięku Audyssey (MultEQ XT32 oraz LFC, Sub EQ, Dynamic Volume i Dynamic EQ).

Amplituner jest kompatybilny z Crestron Connected. Możliwe jest inteligentne zdalne zarządzanie z obsługą Ihiji lub Domotz.

Automatyczny tryb ECO pomaga w oszczędzaniu energii. W pełni metalowa obudowa ma przednią klapkę, a informacje o stanie urządzenia pokazuje dwuliniowy wyświetlacz.

AVR-X3500H jest wyposażony w większość rozwiązań obecnych u droższego krewniaka. Jest to amplituner 7.2-kanałowy amplituner AV, o mocy 180W na kanał. Dekodowane są ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos, Dolby TrueHD, DTS-HD Master Audio, DTS:X. Tu też do dyspozycji jest 8 wejść HDMI (jedno z przodu), 3 wyjścia HDMI (2 główne + wyjście strefowe) i wejście gramofonowe.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X4500H]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X4500H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl