Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRIANGLE - aktywne kolumny Elara Active (25.07.2018)

Do sprzedaży weszły podłogowe oraz podstawkowe kolumny aktywne z serii Elara (z dopiskiem Active), francuskiej firmy Triangle. Zmieniony został też cennik kolumn pasywnych Elara. Polską dystrybucję Triangle prowadzi Rafko.

Kolumny Elara Active to odłam klasycznej, pasywnej linii Elara. Ich obudowy i przetworniki pochodzą z klasycznej wersji kolumn. Dodano elektronikę do obsługi różnych źródeł i wzmacniacze. Obydwa modele na tylnym panelu posiadają wejście 2*RCA do podłączenia gramofonu lub źródła analogowego o poziomie liniowym, a wybór trybu pracy tego wejścia jest wykonywany przełącznikiem. Oprócz tego jest złącze AUX mini-jack, cyfrowe wejście optyczne i koncentryczne, a także wyjście subwooferowe. Kolumny obsługują też łączność Bluetooth z aptX oraz mają na wyposażeniu pilota zdalnego sterowania z regulacją głośności.

Dostępna jest też funkcja korekcji charakterystyki aby zoptymalizować brzmienie w różnych miejscach pomieszczenia. Możliwość płynnej regulacji niskich i wysokich tonów pozwala dopasowanie pracy kolumny do akustyki konkretnego pokoju.

Kolumny podstawkowe Elara Active LN01A (cena 2.995 zł) to dwudrożne zestawy typu bass-reflex. Wbudowane wzmacniacze mają moc 50W. Wymiary kolumny to 291*165*235mm.

Kolumny podłogowe Elara Active LN05A (cena 5.995 zł) to 2,5-drożne zestawy bass-reflex. Wbudowane wzmacniacze mają moc 80W. Wymiary kolumny to 900*165*263mm.

Obudowa serii Active zbudowana jest z płyt MDF 18mm. Płyta frontowa została pogrubiona do 21mm. Wewnętrzne wzmocnienia umieszczono w strategicznych miejscach, tak aby zminmalizować niechciane wibracje. Zastosowano wysokiej jakości gniazda połączeniowe autorskiego projektu Triangle.

Seria Elara Active wykorzystuje głośnik wysokotonowy znany z serii Elara. Ma on 25-milimetrową, miękką kopułkę z jedwabiu. Zaprojektowany wyłącznie do używania w jednej serii produktowej, jest on dopasowany do pasma przenoszenia głośników średniotonowych, co pozwoliło na uproszczenie zwrotnicy. Kopułkę otacza rozpraszacz, którego projekt czerpie z wiedzy pozyskanej przy budowie wysokotonowca z serii Magellan i Signature.

Głośniki niskośredniotonowe Elara Active mają celulozową membranę bez nakładki przeciwpyłowej. Układ napędowy ma podwójne magnesy ferrytowe.

Pasywne zestawy serii Elara zyskały nowe ceny oraz dokładną specyfikację techniczną. Nowe ceny są następujące:
- kolumny podstawkowe Elara LN01 ... 2.095 zł
- kolumna centralna Elara LN02 .... 1.645 zł
- kolumny podłogowe Elara LN05 .... 4.995 zł
- kolumny podłogowe Elara LN07 .... 6.595 zł

[zdjęcie zestawów głośnikowych Triangle Elara Active LN01A]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl