Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - amplitunery sieciowe SR6013 i SR5013 (24.07.2018)

Marantz wzbogaca swoją gamę amplitunerów AV o dwa nowe modele: SR6013 oraz SR5013. Będą one dostępne w sprzedaży od sierpnia 2018 w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej oraz srebrno-złotej. Ceny to odpowienio 5.995 zł za SR6013 oraz 3.795 zł za SR5013 (dystrybucja Horn Distribution).

Nowe amplitunery są kompatybilne z najnowszymi formatami dźwięku 3D, a także obsługują różnorodne strumieniowanie muzyki z sieci i Internetu za pośrednictwem Ethernetu lub Wi-Fi. Mogą też pracować w bezprzewodowych systemach multiroom typu HEOS.

SR6013 to amplituner 9.2-kanałowy, o mocy 9*185W. Zastosowano dyskretne wzmacniacze mocy zbudowane ze starannie dobranych komponentów, przy wykorzystaniu opatentowanego obwodu sprzężenia zwrotnego (Current Feedback Circuitry) oraz najnowszej wersji modułu Marantz HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module). Czterordzeniowy procesor Cirrus jest wykorzystywany do przetwarzania wszystkich sygnałów cyfrowych, a indywidualna konwersja cyfrowo-analogowa dla każdego kanału wykorzystuje 32-bitowy konwerter AK4458. Amplituner wyposażony został w dwa optyczne oraz dwa koncentryczne, cyfrowe wejścia audio, a także szereg analogowych wejść, w tym wejście Phono MM do podłączenia gramofonu.

Można odtwarzać pliki wysokiej rozdzielczości (do DSD 5.6 i PCM 192/24) z sieci lub pamięci masowej USB (dostępny port USB na frontowym panelu), a także korzystać z internetowych serwisów strumieniowych jak Deezer, radio internetowe, Spotify Connect czy Tidal. Jest też wbudowana obsługa Bluetooth i AirPlay2 do bezprzewodowego strumieniowania muzyki z przenośnych urządzeń. Dwuzakresowe Wi-Fi 2.4/5GHz pomaga w połączeniu w miejscach o dużym zagęszczeniu sieci bezprzewodowych.

Przetwarzanie dźwięku wykonywane jest w zakresie 11.2-kanałowym i taką konfigurację ma przedwzmacniacz. Obsługiwane są ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos i DTS:X / DTS Virtual:X. Można stworzyć system dźwięku przestrzennego surround 3D z kanałami wysokości, od pełnej 11 kanałowej konfiguracji DTS:X do 5.1.2-, 5.1.4-, 7.1.2- lub 7.1.4 kanałowej Dolby Atmos.

Amplituner może też być częścią systemu HEOS i można też korzystać z aplikacji HEOS do sterowania. W krajach, w których obsługiwana jest funkcjonalność Alexa, Alexa HEOS Skill umożliwia również sterowanie amplitunerem SR6013 za pomocą poleceń głosowych. Do sterowania można też wykorzystać aplikację Marantz Remote.

Na wyposażeniu jest osiem wejść HDMI, w tym jedno na panelu przednim. Są też trzy wyjścia HDMI. SR6013 obsługuje wszystkie najnowsze i przyszłe formaty wideo 4K, pełną rozdzielczość 4K/60Hz, rozdzielczość kolorów 4:4:4, HDR oraz BT.2020, jest kompatybilny z Dolby Vision oraz Hybrid Log Gamma. Ponadto model SR6013 może przeskalować starsze formaty wideo do rozdzielczości 1080p i 4k Ultra HD (60 Hz), zamieniając analogowy sygnał wejściowy wideo na HDMI. SR6013 obsługuje kanał zwrotny audio eARC.

Konfigurowanie oraz kontrolowanie systemów wielogłośnikowych wspomaga automatyczna kalibracja dźwięku Audyssey MultEQ XT32 oraz Audyssey Dynamic Volume, LFC, Sub EQ HT jak i Dynamic EQ. Do dyspozycji jest też wbudowany asystent ustawień oraz graficzny interfejs użytkownika. Amplituner może być również używany wraz z aplikacją Audyssey do precyzyjnego dostosowywania ustawień dźwięku surround oraz kompensacji głośników / pomieszczenia. Możliwa jest też konfiguracja amplitunera poprzez sieć za pomocą interfejsu internetowego.

System Marantz Intelligent ECO pozwala na oszczędzania zużywanej energii. Domyślnie jest on ustawiony w trybie Auto, ale można go dostosować do indywidualnych potrzeb.

SR5013 to amplituner 7.2 kanałowy, o mocy 7*160W. Jego możliwości w dużej mierze pokrywają się z SR6013. Mniejsza jest ilość wbudowanych kanałów wzmanciacza mocy, a samo przetwarzanie sygnału jest tylko 7-kanałowe. Nadal obsługiwane są systemy Dolby Atmos i DTS:X. Możliwe jest podłączenie głośników Dolby Atmos do 5.1.2 kanałów lub konfiguracja DTS:X 2.1.2, 3.1.2 lub 4.1.2.

Podobnie jak w modelu SR6013 dostępnych jest osiem wejść HDMI z pełną obsługą wideo w rozdzielczości 4K, możliwością skalowania sygnału analogowego do rozdzielczości 4K Ultra HD (30/25/24 Hz) dla starszych źródeł wideo. Ilość wyjśc HDMI jest zmniejszona do dwóch.

[zdjęcie amplitunera Marantz SR5013 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl