Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRADIENT - oryginalne kolumny podłogowe Gradient 1.4 (21.07.2018)

Na nasz rynek weszły podłogowe kolumny Gradient 1.4. Jak zwykle w przypadku tego fińskiego producenta i tym razem konstrukcja jest bardzo oryginalna pod względem technicznym. Dostępne jest wykończenie czarne lub białe, a na specjalne zamówienie możliwe jest mieszanie kolorów obudowy kolumny. Cena za parę wynosi 24.990 złotych (dystrybucja Moje Audio).

Powstanie kolumn Gradient 1.4 ma być wkładem firmy w uświetnienie 100-lecia uzyskania przez Finlandię niepodległości.

Gradient 1.4 to podłogowy zestaw trójdrożny. Wysokie i średnie tony odtwarza dwudrożny zespół koncentryczny umieszczony w kulistej obudowie. Natomiast niskie tony odtwarza głośnik basowy promieniujący w dół i umieszczony w obudowie stożkowej.

Dwudrożne zespoły koncentryczne były już wcześniej stosowane w innych kolumnach Gradienta. W modelu 1.4 pracuje najnowsza konstrukcja tego typu, o rozmiarze 176mm, opracowana specjalnie dla Gradienta i produkowana w Norwegii. Zakres od 200 do 2.500Hz obsługuje membrana z powlekanego papieru (reed paper). Wysokie częstotliwości odtwarza aluminiowo-magnezowa kopułka o rozmiarze 25mm. Kopułka jest umieszczona u szczytu stożka membrany średniotonowej. Takie położenie kopułki uważa się za optymalne dla uzyskania najlepszych charakterystyk fazowych i amplitudowych.

System koncentryczny umieszczono w kulistej obudowie, co minimalizuje problem odbić typowych dla bardziej konwencjonalnych skrzynek. Podobnie jak to już było we wcześniejszych modelach Gradienta zastosowano technologię obudowy z rezystancją akustyczną. Dźwięk wydobywający się przez otwór z tyłu kuli tłumi promienowanie i wczesne odbicia od powierzchni za kolumną. Promieniowanie z tylnego otworu jest stłumione o 20dB na średnich częstotliwościach. Ogólnie rzecz biorąc ta konstrukcja minimalizuje wpływ pomieszczenia na dźwięk kolumn.

Promieniujący w dół głośnik niskotonowy ma rozmiar 22cm, jest produkowany przez Seasa w Norwegii i ma aluminiową membranę. Obudowa typu bass-reflex jest strojona na 27Hz. Tunel o dużej średnicy gwarantuje brak szumów turbulencyjnych nawet przy wysokiej głośności.

Obudowa kolumn jest wykonana w Finlandii z zaawansowanego technopolimeru. W połączeniu ze zoptymalizowanym kształtem zastosowany materiał daje bardzo wysoką sztywność i bardzo niski poziom drgań obudowy. Powierzchnia zewnętrzna jest trwała i łatwa do czyszczenia.

Dane techniczne kolumn Gradient 1.4:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Gradient 1.4]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl