Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ROCKPORT TECHNOLOGIES - kolumny podłogowe Atria II (20.07.2018)

Na nasz rynek weszły kolumny Atria II amerykańskiej firmy Rockport Technologies. Jest to następca modelu Atria. Z zewnątrz kolumny są do siebie podobne, ale nowy model zawiera sporo zmian technicznych. Cena detaliczna za parę wynosi 119.900 złotych (dystrybucja Hi-Fi Club).

Do odtwarzania wysokich tonów zastosowano nowy głośnik z berylową membraną i falowodem. Całkowicie od nowa opracowano też zwrotnicę. Pasmo średnich oraz niskich tonów odtwarzają głośniki z kanapkowymi mambranami z włókien węglowych. Głośniki te są od podstaw zaprojektowane przez Rockport Technologies. Membrany mają zwiększony stounek sztywności do masy i zapewniają tłokową pracę w swoich zakresach pracy. Membrany mają też od nowa zaprojektowane profile i układy napędowe o znakomitej liniowości.

Atria II ma potrójnie laminowane, tłumione obudowy. Przednia ścianka ma grubość 4 cali. Zakrzywione ścianki boczne mają zmienną grubość osiągającą maksymalnie 2,5 cala. Obudowa jest bardzo sztywna i ma zminimalizowane rezonanse. Zastosowano duże skośne ścięcia i płynie zmieniające wymiary ścianek co minimalizuje wpływ efektów dyfrakcyjnych. Obudowa jest pochylona. Kolumny są wykończone na wysoki połysk, w kolorze czarnym.

Jak podaje producent zestawy Atria II zapewniają dźwięk o większej skali niż można się spodziewać po wielkości obudowy. Z drugiej strony kolumny te mają się też dobrze sprawdzać w niedużych pokojach.

Dane techniczne Rockport Technologies Atria II:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Rockport Technologies Atria II]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl