Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - amplitunery sieciowe AV ze sterowaniem głosowym Alexa (9.07.2018)

Marantz dodał do gamy swoich smukłych amplitunerów sieciowych AV dwa nowe urządzenia wyposażone w funkcjonalność sterowania głosowego Amazon Alexa. Są to modele NR1609 (cena 3.195 złotych) oraz NR1509 (cena 2.495 złotych). Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Obydwa amplitunery są dostępne w kolorze czarnym oraz srebrno-złotym. Ich wysokość jest nieduża, równa nieco ponad 10 cm, co ułatwia ustawienie w ciaśniejszych przestrzeniach. Amplitunery zapewniają kompatybilność z wideo 4K, obsługę najnowszych formatów dźwięku, szerokie możliwości strumieniowania muzyki i możliwość pracy w bezprzewodowym systemie HEOS. Dzięki systemowi HEOS dostępne jest nie tylko odtwarzanie strumieniowe, ale także funkcjonalność sterowania głosowego. Dodając HEOS do dowolnego urządzenia Alexa, od podstawowego modelu Echo Dot wzwyż, można używać poleceń głosowych do sterowania amplitunerami, do włączania i wyłączania, wyboru wejść, regulacji głośności itp. Wśród opcji sterowania są też dwie różne aplikacje, jedna z systemu HEOS oraz druga Marantz Remote.

Marantz NR1609 to amplituner 7.2-kanałowy o mocy 90W na kanał. Obsługuje on dźwięk 3D dzięki dekodowaniu Dolby Atmos i DTS: X / DTS Virtual:X łącznie z kanałami wysokości (do standardu Dolby Atmos 5.1.2). Za pośrednictwem sieci (podłączenie przewodowe Ethernet lub bezprzewodowe WiFi) obsługiwane są serwisy internetowe jak TuneIn, Deezer, Spotify Connect lub Tidal. Oprócz typowych funkcji odtwarzania strumieniowego można też podłączyć się do bezprzewodowego systemu HEOS multiroom. Zaimplementowano technologie Apple AirPlay oraz Bluetooth, co zapewnia proste strumieniowanie muzyki z kompatybilnych smartfonów, tabletów i komputerów. Odtwarzane są sygnały audio DSD2,8/5,6MHz. Dostępne jest też wejście gramofonowe oraz przeznaczony do obsługi audio port USB na przedniej ściance.

Na wyposażeniu NR1609 jest 8 wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu. Obsługiwane jest wideo 4K, pełna rozdzielczość 4K/60Hz, rozdzielczość koloru 4:4:4, HDR oraz BT.2020, a do tego dochodzi kompatybilność z Dolby Vision i Hybrid Log Gamma. Można wykorzystać automatyczny system dostosowania dźwięku do pomieszczenia Audyssey MultEQ, a systemy Audyssey Dynamic Volume oraz Dynamic EQ dopasowują dźwięk przy niskim poziomie głośności.

Tańszy model NR1509 to amplituner 5.2 kanałowy, o mocy 85W na kanał, zdolny dekodować Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Do dyspozycji jest 6 wejść HDMI, w tym jedno na przednim panelu, z pełną obsługą wideo 4K. Pozostałe możliwości są takie same jak w modelu NR1609.

[zdjęcie amplitunera Marantz NR1609 - srebrny]
[zdjęcie amplitunera Marantz NR1609 - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera Marantz NR1509 - czarny]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl