Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

JAMES LOUDSPEAKER - kolumny narożne 42Qw i 43Qw (4.07.2018)

Amerykańska firma James Loudspeaker wprowadziła do oferty dwa modele kolumn narożnych - 42Qw oraz 43Qw. Niemiecki dystrybutor tej marki jest też przedstawicielem na Polskę.

Nowe modele należą do serii W. Zostały one wprowdzone do produkcji ponieważ firma otrzymywała sygnały, że poszukiwane są mniejsze zestawy aniżeli te, które wcześniej tworzyły serię W.

Modele 42Qw i 43Qw są przeznaczone do instalacji w narożnikach, u zbiegu ściany z sufitem. Główne zastosowania to praca w systemach wielostrefowych, a także w roli głośników górnych w nowoczesnych systemach kina domowego 3D (Atmos, Auro3D and DTS:X). Kolumny te mogą być używane na zewnątrz. Obudowy są skonstruowane z lotniczego aluminium. Z perforowanego aluminium są też wykonane maskownice. Oprócz standardowych kolorów można indywidualnie zamawiać specjalne wersje kolorystyczne. Kolumny są dostarczane z wyposażeniem do montażu na ścianie/suficie.

Modele 42Qw oraz 43Qw wykorzystują nową wersję 4-calowego głośnika niskotonowego z dużym skokiem. Pierwotna wersja była używana w modelu 42AT. Zawieszenie jest wykonane z Santoprene'u a membrana z aluminium. Zestaw 42Qw ma jeden 4-calowy głośnik, a 43Qw ma dwa takie głośniki. Wysokie tony odtwarza charakterystyczny dla James Loudspeaker zespół czterech głośników z aluminiowymi kopułkami (Quad Tweeter array).

Zalecana cena za sztukę 42Qw na rynku amerykańskim to 900 dolarów. Impedancja nominalna wynosi 4Ω, a efektywność 89dB.

Amerykańska cena za sztukę 43Qw wynosi 1.100 dolarów. Impedancja nominalna tego zestawu to 4Ω, a efektywność 90dB.

[zdjęcie narożnego zestawu głośnikowego James Loudspeaker 42Qw - z maskownicą]
[zdjęcie narożnego zestawu głośnikowego James Loudspeaker 43Qw - bez maskownicy]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl