Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

64AUDIO - hi-endowe słuchawki douszne na polskim rynku (3.07.2018)

Na nasz rynek weszły amerykańskie słuchawki marki 64Audio. Są to kosztowne monitory douszne IEM. Ich dystrybucję prowadzi MIP.

Marka 64Audio jak na razie jest najlepiej znana na rynku amerykańskim. Sama firma (dawniej 1964 Ears) została założona przez Vitaliya Belonozhko, inżyniera dźwięku, który przez ponad dekadę współpracował z muzykami i firmami produkcyjnymi na północnym zachodzie USA. W swojej pracy szybko odkrył przewagę monitorów dousznych (IEM) nad tradycyjnymi monitorami ustawionymi na scenie. Próby z produktami kilku marek doprowadziły do wniosku, że potrzebne są monitory douszne stosujące lepsze, bardziej zaawansowane rozwiązania. Wielomiesięczne prace projektowe i testy doprowadziły do powstania produktów, które są dostępne na rynku. Użytkownikami monitorów 64Audio jest wielu bardzo znanych producentów muzycznych i muzyków.

Słuchawki typu Custom Series są przystosowywane swoim kształtem do kanału usznego użytkownika. W tym przypadku wymagana jest wizyta u specjalisty audiologa, który musi przygotować odlew ucha. Drugą grupę stanowią słuchawki typu Universal Fit - czyli o kształcie uniwersalnym.

Obydwie grupy produktów dzielą się dodatkowo na 3 segmenty w zależności od ich zastosowania czy przeznaczenia. Oferowane są słuchawki Na Scenę, Do Studia oraz Audiofilskie. Do Polski trafiają słuchawki uniwersalne i są to 4 modele, ale dla zainteresowanych klientów będzie możliwość zamówienia również słuchawek indywidulanie dostosowanych do ich kształtu kanału usznego.

64Audio stosuje w swoich słuchawkach autorskie rozwiązania techniczne, które zostały zgłoszone do opatentowania. Technologia tia (Tubeless In-ear Audio) zrywa z typową konstrukcją wielodrożnych przetworników armaturowych, gdzie membrany nie są otwarte, lecz promieniują do kanalików. W przypadku Tia przetwornik armaturowy jest otwarty, membrna promieniuje bez pośrednictwa wnoszących rezonanse i zniekształcenia kanalików. Dźwięk wydostaje się przez pojedynczy otwór (single bore) i dodatkowo jest kształtowny przez akustyczny kształt komory słuchawek. Technologia apex łagodzi inny problem. Ponieważ osadzony w kanale ucha monitor tworzy zamkniętą przestrzeń praca membrany wywiera zwiększone ciśnienie na bębenek. Apex polega na zastosowaniu pneumatycznego odpowietrznika, który redukuje to zjawisko.

Słuchawki Universal-Fit U12t (cena sugerowana 8.500 zł) to 12-przetwornikowy (przetworniki armaturowe) model oparty technologii tia. Technologia tia single-bore została tu zaaplikowana w wariancie z 4 przetwornikami niskotonowymi, 6 przetwornikami średniotonowymi oraz pojedynczymi przetwornikami wysoko- i wysoko-średniotonowymi. Dane techniczne są następujące:

Słuchawki tia Trió Universal-Fit (cena sugerowana 9.899 zł) łączą przetworniki armaturowe i przetwornik dynamiczny. Zastosowano w pełni bezkanałową konstrukcję w technologii tia single-bore, komory akustyczne tia oraz autorskie, zrównoważone przetworniki otwarte tia. Zestaw przetworników to 1 tia wysokotonowy, 1 armaturowy wysoko-średniotonowy, 1 dynamiczny średnio-niskotonowy. Dane techniczne są następujące:

Słuchawki U18t Tzar (cena sugerowana 12.889 zł) to według producenta pierwsze na świeci słuchawki typu Universal-Fit z osiemnastoma zrównoważonymi przetwornikami armaturowymi zainstalowanymi w każdej słuchawce. Wykorzystano 8 przetworników niskotonowych, 8 przetworników średniotonowych z pojedynczymi przetwornikami wysoko- oraz wysoko-średniotonowymi tia. Dane techniczne są następujące:

Słuchawki tia Fourté (cena sugerowana 15.499 zł) łączą przetworniki armaturowe z przetwornikiem dynamicznym. Jest to topowy hi-endowy model, w którym skumulowano wszystkie firmowe doświadczenia. Zastosowano profesjonalne, autorskie, otwarte przetworniki armaturowe tia, a także komory akustyczne kształtujące częstotliwości w połączeniu z wewnętrznym radiatorem pasywnym. Dane techniczne są następujące:

[zdjęcie słuchawek 64Audio Trio]
[zdjęcie słuchawek 64Audio U12t]
[zdjęcie słuchawek 64Audio U18t]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl