Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

TRENNER&FRIEDL - nowa generacja monitorów Art (28.06.2018)

Na rynek weszła nowa generacja klasycznych w ofercie firmy Trenner&Friedl monitorów Art. Cena w podstawowym wykończeniu wynosi 17.490 zł (dystrybucja Moje Audio).

Nowy Art to już trzecia konstrukcja o tej nazwie. Zachowano ogólną koncepcję projektową, ale zastosowano nowe głośniki i nowo opracowaną zwrotnicę. Kolumny są ręcznie produkowane w Graz, w Austrii.

Art to dwudrożny zestaw typu bass-reflex. Skrzynka jest wykonana drewna brzozy (sklejka z warstw o różnej gęstości). Do wykończenia stosowane jest siedmiowarstwowe lakierowanie. Główna część obudowy jest wykańczana fornirami Walnut nature, Walnut amaranth lub Walnut mocca. Inne wykończenia są wykonywane na indywidualne zamówienia. Natomiast ścianka frontowa jest wykonywana w dwóch wersjach wykończenia Ebony eco lub Bamboo massive.

Zastosowano 5-calowy głośnik niskośredniotonowy z membraną z włókna węglowego. Membrana jest powlekana lakierem lutniczym. Głośnik wysokotonowy to 1-calowa konstrukcja pierścieniowa z neodymowym magnesem, zintegrowaną tylną komorą i zainstalowanym radiatorem. Zwrotnicę wykonano z wysokojakościowych komponentów firmy Mundorf.

Do wewnętrznego okablowania wykorzystano kable marki Cardas. Z tej samej firmy pochodzą też pojedyncze terminale.

Dane techniczne kolumn Trenner&Friedl Art (wersja 2018):

[zdjęcie kolumn Trenner&Friedl Art (wersja 2018)]
[zdjęcie kolumn Trenner&Friedl Art (wersja 2018) - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl