Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LAVARDIN - wzmacniacze serii X z ulepszoną technologią (27.06.2018)

Na nasz rynek weszły nowe wzmacniacze francuskiej firmy Lavardin. Są to odpowiedniki modeli wcześniejszych, ale mają dodaną w nazwach literę X. Polską dystrybucję prowadzi Moje Audio.

Firma Lavardin w latach 1990-tych zyskała rozgłos z powodu swojej koncepcji zniekształceń pamięciowych (memory distortion). Redukcja tego typu zniekształceń była w firmowych publikacjach eksponowana jako główny atut wzmacniaczy tej marki. W Lavardin prowadzone były dalsze badania nad liniowością wzmacniaczy i w ich wyniku opracowano nowy układ, który według firmowych publikacji daje znaczący postęp w stosunku poprzedniego rozwiązania. Nowej technologii nie wykorzystano jednak do wprowadzenia jakiegoś nowego, wyższego modelu, ale zaimplementowano ją we wzmacniaczach będących odpowiednikami konstrukcji z poprzedniej oferty. Tak powstała seria z oznaczeniem X. Model ISx zastępuje model IS, zaś ISx Reference zastępuje IS Reference.

Montaż wzmacniaczy Lavardin jest całkowicie ręczny i odbywa się w fabryce w Fondettes. Wszystkie wzmacniacze przechodzą 48-godzinne testy przed wysyłką.

Model ISx (cena 10.990 zł) ma moc 2*50W/8Ω (maksymalnie 2*104W/2Ω). Do dyspozycji są 4 wejścia liniowe o impedancji 10kΩ i czułości 330mV. Przełączanie źródeł odbywa się na przekaźnikach. Wejście numer 1 może być opcjonalnie przerobione na wejście typu bypass. Natomiast na wejściu 4 można opcjonalnie zainstalować moduł przedwzmacniacza gramofonowego. Wymiary wzmacniacza to 430*80*340mm.

Model ISx Reference (cena 16.490 zł) ma takie same dane techniczne jak model ISx. Układy wzmacniające i zasilacz są jednak udoskonalone, aby uzyskać lepszą jakość dźwięku. Poza tym ten model można też zamówić w wersji z czerwonym wykończeniem.

Firmowe materiały krytycznie odnoszą się do cyfrowej regulacji głośności. Zalecane jest odtwarzanie sygnałów ze źródeł cyforowych z pełnym poziomem i wykorzystanie do regulacji głośności analogowych układów ze wzmacniaczy. Opcjonalny pilot do zdalnej regulacji głośności w wymienionych modelach Lavardin kosztuje 1.490 zł.

[zdjęcie wzmacniacza Lavardin ISx]
[zdjęcie wzmacniacza Lavardin ISx Reference]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl