Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - odtwarzacz strumieniowy MS500 (26.06.2018)

Na polski rynek wszedł odtwarzacz strumieniowy McIntosh MS500. Jego cena wynosi 27.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MS500 obsługuje strumieniowanie z internetu oraz różnego rodzaju zasobów lokalnych. Wbudowany dysk SSD 500GB jest wykorzystywany zarówno dla systemu operacyjnego jak i do zapisu plików z muzyką. Na wyposażeniu jest gniazdo Ethernet do połączenia z siecią. Przez połączenie sieciowe można strumieniować z serwisów internetowych jak Deezer, Murfie, Pandora, Rhapsody, SiriusXM, Slacker, Spotify, TIDAL czy TuneIn, a także internetowych stacji radiowych. Można też odtwarzać pliki z komputerów w tej samej sieci i dysków sieciowych NAS. Trzy porty USB (dwa USB 2.0, jeden USB 3.0) pozwalają na podłączanie nośników z plikami audio.

MS500 może automatycznie synchronizować pliki zapisane na komputerach znajdujących się w sieci lokalnej tak by były one gotowe do odtwarzania. Kopie plików mogą też być zapisywane w chmurze na Amazon Cloud Drive, Apple iCloud lub Google Drive. Pozwala to też na synchronizację muzyki w wielu miescach gdy tylko MS500 zostanie tam zainstalowany. Zakupiona w serwisach chmurowych muzyka może być automatycznie dodawana do biblioteki do odtwarzania.

Na wyposażeniu są zarówno wyjścia cyfrowe jak i analogowe. Sygnał analogowy jest dostępny na wyjścia niesmetrycznych RCA oraz symetrycznych XLR. Sygnał cyfrowy SPDIF jest dostępny na wyjściu koncentrycznym i na wyjściu optycznym. Oprócz tego jako wyjście może też pracować każde z gniazd USB, przy czym tylko jedno może być aktywne.

Konwerter cyfrowo-analogowy jest odizolowany od płyty głównej. Obsługiwane są sygnały cyfrowe PCM do rozdzielczości 192kHz/24bity.

MS500 bazuje na linuxowym systemie operacyjnym. Do dyspozycji jest kilka wariantów sterowania. Można wykorzystać darmową aplikację na system iOS lub na system Android. Można skorzystać z interfejsu w przeglądarce internetowej. Można też skorzystać z pilota. MS500 ma dwa wyjścia wideo (HDMI, VGA) do wyświetlania interfejsu użytkownika. Oprócz tego urzadzenie jest kompatybilne z różnymi systemami automatyki. Na wyposażeniu są gniazda do przekazywania sygnałów sterowania i sygnałów wyzwalaczy.

MS500 pracuje bardzo cicho. Dysk SSD nie ma ruchomych części. Zadabano też o odpowiednią wetylację urządzenia i procesor pracuje bez wiatraka.

Dane techniczne MS500:

[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego McIntosh MS500]
[zdjęcie odtwarzacza strumieniowego McIntosh MS500 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl