Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - dwa sieciowe amplitunery AV ze sterowaniem głosowym Alexa (26.06.2018)

Denon zaprezentował dwa nowe modele amplitunerów AV wchodzące w skład serii X. AVR-X2500H oraz AVR-X1500H mają podobne parametry techniczne i możliwości funkcjonalne. Są one już dostępne na rynku, a dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

W obu amplitunerach zaimplementowaną obsługę kontroli głosowej Amazon Alexa (funkcja Smart Home Skill). Pozwala to użytkownikom korzystać z poleceń głosowych do kontrolowania różnorodnych funkcji, takich jak głośność, włączanie-wyłączanie, wyciszanie, odtwarzanie-pauza w muzyce, przełączanie zewnętrznego wejścia i odtwarzanie obsługiwanych serwisów strumieniowych.

Amplitunery dekoduję ściżki dźwiękowe w formatach Dolby Atmos, DTS:X oraz DTS Virtual:X. Obsługiwana jest bezprzewodowa sieć domowa technologii HEOS, a także strumieniowanie muzyki poprzez AirPlay lub Bluetooth. Można też strumieniować z popularnych serwisów internetowych jak Spotify, Amazon Music, Deezer, Tidal i innych z pozmocą darmowej aplikację HEOS.

Zastosowano konwertery cyfrowo-analogowe 32-bity/192kHz AKM DAC (AKM4458VN) na wszystkich kanałach. Oprocz strumieniowania muzyki przez sieć można też odtwarzać pliki przez port USB, w tym formaty ALAC, FLAC, WAV (do 24-bitów/192kHz) oraz DSD 2.8MHz i 5.6MHz.

Obydwa modele oferują obsługę wideo 4K Ultra HD 60Hz, 4:4:4 Pure Color sub-sampling, Dolby Vision, High Dynamic Range (HDR), HLG (Hybrid Log Gamma) oraz BT.2020 pass-through dla zapewnienia wysokiej jakości obrazu, jasności oraz kontrastu.

Nowe amplitunery wyposażone zostały w system akustycznego pomiaru i kalibracji Audyssey MultEQ XT co pozwala na dopasowanie brzmienia do charakterystyki pomieszczenia odsłuchowego. Za pomocą dostarczonego mikrofonu system analizuje sygnał wyjściowy głośników, aby zoptymalizować parametry każdego kanału. Oprócz tego systemy Audyssey Dynamic EQ oraz Dynamic Volume optymalizują dźwięk stosownie do poziomu głośności.

W obsłudze urządzeń pomaga asystent konfiguracji Denon oraz graficzny interfejs użytkownika.

AVR-X2500H (cena 2.995 zł) to amplituner 7.2-kanałowy, z możliwością podłączenia do dwóch subwooferów. Każdy z siedmiu kanałów ma moc 95W na obciążeniu 8Ω przy równoczesnym wysterowaniu dwóch kanałów. Natomiast przy wysteroaniu pojedynczego kanału moc osiąga 150W na obciążeniu 6Ω. Do dyspozycji jest 8 wejść HDMI. Można podłączyć dwa wyświetlacze jednocześnie. Standard HDCP 2.2 jest obsługiwany na wszystkich portach HDMI.

AVR-X1500H (cena 2.495 zł) to także amplituner 7.2-kanałowy, z możliwością podłączenia dwóch subwooferów. Każdy z siedmiu kanałów ma moc 80W na obciążeniu 8Ω przy równoczesnym wysterowaniu dwóch kanałów. Przy wysterowaniu pojedynczego kanału moc osiąga 145W na obciążeniu 6Ω. Do dyspozycji jest 6 wejść HDMI. Można podłączyć jeden wyświetlacz. Standard HDCP 2.2 jest obsługiwany na wszystkich portach HDMI.

[zdjęcie amplitunera AVR-X1500H]
[zdjęcie amplitunera AVR-X1500H - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera AVR-X2500H]
[zdjęcie amplitunera AVR-X2500H - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl