Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CAMPFIRE AUDIO - słuchawki douszne Comet i Atlas (23.06.2018)

Amerykańska firma Campfire Audio wprowadziła do sprzedaży dwa nowe modele słuchawek dousznych dla wymagających słuchaczy. Atlas to teraz najdroższy model w ofercie producenta. Comet to też produkt wyższej klasy, ale są to jednak najtańsze słuchawki marki Campfire. Polską dystrybucję prowadzi MIP.

W obu przypadkach obudowy wykonywane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Powstają one z pomoca zaawansowanej technologii kucia matrycowego, a następnie są dokładnie obrobione za pomocą maszyn CNC i na końcu ręcznie polerowane aż do uzyskania lustrzanego połysku. Taki sposob produkcji obudów zapewnia ich wysoką trwałość. Produkcja ma charakter niskoseryjny. Każda pojedyncza słuchawka jest składana ręcznie w zakładzie Campfire w Portland w stanie Oregon.

Campfire Audio dostaraja każdy ze swoich modeli słuchawek aby osiągnąć konkretną charakterystykę odtwarzania. Zarówno Atlas jak i Comet posiadają nowe, specjalnie opracowane konstrukcje przetworników. Oprócz tego Campfire Audio wykorzystuje też modelowanie akustyczne 3D do akustycznej optymalizacji komór słuchawek. Efektem tego modelowania są takie firmowe rozwiązania jak Polarity Tuned Chamber czy TAEC.

Campfire Audio Atlas (cena 5.000 zł, impedancja 19Ω dla 1kHz, czułość 105dB/mW) jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Atlas wykorzystuje firmowy przetwornik dynamiczny ADLC (Amorphous Diamond Like Carbon) powiększony do rozmiaru 10mm. Jego membrana zapewnia wyjątkowo wysoką sztywność. Niedawno firma Campfire Audio wprowadziła nową technologię mającą zastosowanie z przetwornikami dynamicznymi. Została ona nazwana Polarity Tuned Chamber (Komora Strojona Polaryzacyjnie) i jest ona zastosowana w Atlasie. Modelowane w 3D komory strojące, które otaczają przetwornik umożliwiają optymalizację parametrów jego pracy oraz precyzyjne kształtowanie charakterystyki. Do Atlasa dołączany jest całkowicie nowy kabel z czystego srebra, zakończony wtykiem 3,5mm. Kabel jest podłączany przy pomocy złącz MMCX z berylowej miedzi. Oprócz kabla w zestawie jest etui, bogaty zestaw różnych koncówek dousznych, przypinane logo i przyrząd do czyszczenia.

Campfire Audio Comet (cena 899 zł, impedancja 48Ω dla 1kHz, czułość 97dB/mW) będzie dostępny na naszym rynku od lipca. Comet wykorzystuje wentylowany i pełnozakresowy przetwornik armaturowy. Zastosowano tu unikalne, firmowe rozwiązanie Campfire Audio pod nazwą T.A.E.C. (Tuned Acoustic Expansion Chamber - Dostrajana Akustyczna Komora Rozszerzająca). Zastępuje ono klasyczne rozwiązanie polegające na zastosowaniu małej tubki i tłumika. Do Cometa dołączany jest miedziany kabel znany z modelu Polaris, ale z dodanym 3-przyciskowym kontrolerem i mikrofonem. Kabel jest zakończony wtykiem 3,5mm, a do słuchawek podłączany przy pomocy złącz MMCX z berylowej miedzi. Oprócz kabla w zestawie jest etui, zestaw różnych koncówek dousznych, przypinane logo i przyrząd do czyszczenia.

[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Atlas]
[zdjęcie słuchawek Campfire Audio Comet]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl