Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - AVR-X250BT oraz AVR-X550BT, niedrogie amplitunery AV (26.05.2018)

Denon zaprezentował dwa amplitunery AV klasy popularnej. Są to modele AVR-X550BT (5.1-kanałowy) i AVR-X250BT (5.2-kanałowy). Wchodzą one do sprzedaży w tym miesiącu. Dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Amplituner AVR-X250BT (cena 1.195 zł) to urządzenie 5.1-kanałowe o mocy 130W na kanał. Do dyspozycji jest 5 wejść HDMI, z czego trzy mają pełną obsługę HDCP 2.2. Obsługiwane są 4K/60 Hz full-rate pass-through, HDR (High Dynamic Range), HLG (Hybrid Log-Gamma), ARC (Audio Return Channel) oraz HDMI CEC (Consumer Electronics Control). Amplituner dekoduje dźwięk formatów Dolby TrueHD oraz DTS-HD Master Audio. Można też przesyłać muzykę do amplitunera bezprzewodowo przez Bluetooth. W instalacji i konfiguracji pomaga Setup Assistant, czyli graficzny interfejs użytkownika opracowany przez Denona. Intelligently tryb ECO pomaga w oszczędzaniu energii.

AVR-X550BT (cena 1.495 złotych) ma wszystkie możliwości tańszego krewniaka plus kilka dodatkowych. Jest to urządzenie 5.2-kanałowe, moc też wynosi 130W na kanał, ale na wyposażeniu są dwa wyjścia subwooferowe. Amplituner obsługuje też sygnały wideo z treścą kodowaną w systemie Dolby Vision. Za pomocą portu USB na frontowej ściance można odtwarzać plki MP3, WMA, FLAC oraz MPEG-4/AAC z podłączonych nośników. Na wyposażeniu jest funkcja automatycznej kalibracji brzmienia do pomieszczenia odsłuchowego, a w zestawie jest załączany potrzebny do tego mikrofon. Do sterowania można wykorzystać aplikację Denon 500 Series i obsługiwać amplituner za pomocą smartfona.

[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X250BT]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X250BT - tylna ścianka]
[zdjęcie amplitunera Denon AVR-X550BT]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl