Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - 600-watowy monoblok MC611 (18.05.2018)

Na nasz rynek wszedł wzmacniacz mocy McIntosh MC611. Jest to potężny monoblok o mocy 600W, zbudowany z elementów półprzewodnikowych, w topologii Quad Balanced i wykorzystujący wyjściowy transformator sygnałowy, czyli charakterystyczny dla tego producenta autoformer. Cena detaliczna wynosi 34.400 złotych za sztukę (dystrybucja HiFi Club).

MC611 ma sporo udoskonaleń w stosunku do poprzedniego 600-watowego monobloku McIntosha. Podwojono pojemność filtra zasilacza co dało duże zwiększenie nadwyżki mocy chwilowej nad ciągłą (dynamic headroom) z 1.8dB do 2.8dB. Większa pojemność poprawia też jakość odtwarzania basu. Poza tym zastosowano okablowanie wewnętrzne o większym przekroju i lepsze elementy w układzie elektronicznym.

Ze względu na zastosowanie autoformera moc jest taka sama dla impedancji obciążenia 2, 4 lub 8Ω. Dla każdej impedancji są osobne terminale typu Solid Cinch, czyli własnego projektu McIntosha. Terminale głośnikowe rozstawiono szerzej niż u poprzednika. Wzmacniacz ma wejście niesymetryczne RCA oraz symetryczne XLR. Są też wyjścia XLR i RCA, co w razie potrzeby może ułatwić bi-amping, tri-amping lub podłączenie subwoofera.

Układ zarządzania energią wyłącza wzmacniacz po ustalonym czasie bez sygnału wejściowego. Na wyposażeniu są też gniazda dla sygnałów wyzwalaczy do włączania/wyłączania MC611 i urządzeń towarzyszących.

Podświetlany bezpośrednio diodami LED panel frontowy wykonano z charakterystycznego dla firmy czarnego szkła. Centralne miejsce zajmuje duży, niebieski, wychyłowy miernik mocy. Jest też podświetlane logo.

Zarówno autoformer jak i transformator zasilacza zostały umieszczone tuż za ścianką frontową i każdy w osobnej obudowie. Dalej znajdują się radiatory o profilu logo McIntosha (Monogrammed Heatsinks).

MC611 ma na wyposażeniu szereg firmowych rozwiązań konstrukcyjnych. Power Guard monitoruje sygnał wejściowy i chroni przed jego obcinaniem. Sentry Monitor to działający bez bezpieczników system przeciwzwarciowy. Topologia Quad Balanced minimalizuje zakłócenia i zniekształcenia.

Dane techniczne MC611:

[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC611]
[zdjęcie wzmacniacza mocy McIntosh MC611 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl