Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FINAL - E5000, E4000, nowe modele słuchawek dousznych (10.05.2018)

Japońska firma S'NEXT wprowadza w tym miesiącu na rynek dwa nowe modele słuchawek pod własną marką final. W Polsce mają one wejść do sprzedaży od 1 czerwca (dystrybucja Fonnex).

Nowe słuchawki E5000 i E4000 to pierwsze modele z serii E wyposażone w kable z konektorami MMCX. Dzięki temu kable są wymienne. Zastosowane konektory to własny projekt firmy. W przypadku E5000 zastosowano kabel z czystej miedzi OFC powlekanej srebrem, taki sam jak jest dołączany z hi-endowymi modelami LAB II oraz FI-BA-SST.

Słuchawki zostały zaprojektowane z założeniem by nie uwypuklać ani nie tłumić żadnego zakresu częstotliwości i zapewnić wysoką rozdzielczość. W tylnej części obudowy przetwornika zastosowano akustyczny rezystor do kontroli niższych-średnich częstotliwości. Na jego końcu znajduje się komora w kształcie litery L co jest potrzebne do dostrojenia systemu.

Ze słuchawkami dołączany jest zestaw pięciu wkładek dousznych w różnych rozmiarach (SS, S, M, L, LL). Wkładki mogą być ustawiane pod kątem w stosunku do obudowy co pozwala lepiej dopasować się do ucha. Wkładki są wykonane z dwóch rodzajów silikonu. Twardsza odmiana tworzy kanał dla transmisji dźwięku, a miękka ma kontakt z uchem. Wewnętrzne części wkładek w poszczególnych parach są w różnych kolorach aby rozróżnić lewą i prawą słuchawkę.

Model E5000 (cena 1.049 złotych) ma obudowę z nierdzewnej stali wykończoną na wysoki połysk. Zastosowno przetwornik dynamiczny o rozmiarze 6,4mm. Impedancja wynosi 14Ω a skuteczność 93dB/mW. Kabel ma długość 1,2m, a masa słuchawek wynosi 24g. W zestawie załączane jest silikonowe etui, zestaw wkładek dousznych, karabińczyk, a także zauszne haczyki-prowadnice na kable.

Model E4000 (cena 549 złotych) ma obudowę z aluminum z wykończeniem powierzchni o nazwie alumite. Przetwornik dynamiczny ma rozmiar 6,4mm. Impedancja wynosi 15Ω a skuteczność 97dB/mW. Kabel ma długość 1,2m, a masa słuchawek jest równa 18g. W zestawie załączane jest silikonowe etui, zestaw wkładek dousznych, karabińczyk, a także zauszne haczyki-prowadnice na kable.

[zdjęcie słuchawek final E4000]
[zdjęcie słuchawek final E5000]
[zdjęcie słuchawek final E5000 w etui]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl