Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

B&O PLAY - bezprzewodowe słuchawki Earset z rozbudowaną regulacją (7.05.2018)

Zaprezentowane zostały nowe słuchawki bezprzewodowe B&O Play Earset. Jest to ewolucyjne rozwinięcie znanej konstrukcji opracowanej przez Andersa Hermansena w latach 1990-tych. O ile stary model korzystał ze zwykłego połączenia kablowego, to nowy odbiera sygnał bezprzewodowo. Zachowano jednak kluczowe cechy konstrukcji, które doprowadziły do sukcesu oryginału. Słuchawki są dostępne w dwóch wersjach, w kolorze grafitowo-brązowym oraz białym. Earset w kolorze grafitowo-brązowym jest już dostępny. Wersja w kolorze białym będzie dostępna od 1 czerwca. Cena detaliczna to 1.299 zł (dystrybucja Horn Distribution).

Nowy model wyposażono w najnowocześniejszą bezprzewodową technologię audio Bang & Olufsen Signature Sound. Komunikacja odbywa się przez Bluetooth 4.2 z obsługą kodeków AAC.

Oryginalny projekt konstrukcji opracowano z naciskiem na to, aby słuchawki były wszechstronne i uniwersalne, aby dało się je dopasować do każdego użytkownika. System regulacji słuchawek pozwala indywidualnie dopasować kąt wkładki dousznej. Zastosowano teleskopową regulację wysokości oraz krzywizny uchwytu aby zapewnić komfort użytkowania. Możliwe jest również obracanie i dostosowywanie w trzech płaszczyznach.

Charakterystyczny zaczep został wykonany ze szczotkowanego aluminium, a jego sekcje są z miękkiej gumy. Śruba sześciokątna mocuje hak do tłoka. Teleskopowy tłok wykonano z anodyzowanego aluminium. Jest to wysokoprecyzyjny element zapewniający płynność przemieszczania. Główna obudowa powstaje z kompozytowego polimeru i ma płytkę z anodyzowanego aluminium z laserowo wygrawerowanym logo. Aluminium ma wycinane diamentowo brzegi i jest promieniowo polerowane dla uzyskania pożądanych efektów odbicia światła.

Budowa słuchawek Earset bazuje na innej koncepcji niż w większości modeli dostępnych na rynku. Zamiast umiejscowienia w głębi ucha, słuchawki pozwalają na dopasowanie przetwornika do ucha wewnętrznego bez blokowania go. W ten sposób zapewniany jest komfort, a także zachownie kontaktu z dźwiękami otoczenia. Taka konstrukcja wpływa też na brzmienie słuchawek. Jak podają materiały producenta, ze względu na to, że wkładka douszna nie zamyka kanału usznego, dźwięk jest postrzegany jako jaśniejszy oraz bardziej wyrazisty. Kąt konstrukcji oprawy został dostosowany dla uzyskania optymalnego dźwięku, z obudową głośnika lekko pochyloną w kierunku ucha, aby zapewnić lepsze brzmienie oraz zmniejszyć potencjalny wyciek dźwięku.

W słuchawkach zastosowano przetwornik 14,2mm, o impedancji 32Ω, z magnesem neodymowym. Obudowa za głośnikiem wyposażona została w dwa wentyle akustyczne i port basowy, aby zoptymalizować brzmienie. Cyfrowe korektory wewnątrz mikroukładu Bluetooth są wykorzystywane do precyzyjnego dostrajania końcowego brzmienia. Grill na słuchawkach został zaprojektowany w oparciu o wzór otworów znany z Beoplay A1, aby zoptymalizować rozproszenie dźwięku.

Litowo-jonowa bateria wystarcza na pięciogodzinny czas pracy przy umiarkowanej głośności. Załączany jest kabel do ładowania USB-C-na-USB-A, a dostępny jest też kabel USB-C-na-USB-C. Załączone etui pozwala zapewnić ochronę przed zarysowaniem przy przechowywaniu nieużywanych słuchawek.

Wbudowany jest mikrofon MEMS. Zamontowany na przewodzie pilot sterowania z anodowanego aluminium, z trzema przyciskami i wbudowanym mikrofonem pozwala kontrolować muzykę, odbierać połączenia i aktywować Siri lub Google Assistant na smartfonie za pośrednictwem Bluetooth.

[zdjęcie słuchawek B&O Play Earset]
[zdjęcie słuchawek B&O Play Earset - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl