Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - nowe kierownictwo i emerytura Flemminga Rasmussena (4.05.2018)

Flemming Erik Rasmussen, który przez 33 lata kierował firmą Gryphon, przechodzi na emeryturę. Obowiązki związane z prowadzeniem firmy przejmie Jakob Odgaard.

Firma Gryphon powstała w 1985 roku bez wcześniejszego planu, prawie przypadkiem. Rasmussen trafił do audio mniej typową drogą. Najpierw ukończył studia malarstwa i grafiki na Aarhus Art Academy w miejscowości Aarhus w Danii. Jednak ze względu na swoje hobbystyczne zainteresowanie audio założył firmę 2R Marketing, którą stała się czołowym duńskim importerem audio hi-end. Natomiast Gryphon Audio Designs została założona w 1985 roku jako odnoga 2R Marketing. Pierwszym produktem był Gryphon Head Amp, który powstał jako projekt hobbystyczny zbudowany na własne potrzeby. Ze względu na duże zainteresowanie tym modelem założono Gryphon Audio Designs jako osobną firmę.

Artystyczne wykształcenie i uzdolnienia Rasmussena pomogły w tworzeniu eleganckiej, firmowej stylistyki urządzeń Gryphona. Wśród najbardziej znanych urządzeń marki były między innymi odtwarzacz CD Mikado, wzmacniacz mocy Colosseum, czy zestaw głośnikowy Kodo.

Flemming Rasmussen planuje poświęcić więcej czasu na swoj ulubione zajęcia, wśród których będzie oczywiście malarstwo. Firma Gryphon ma jednak nadzieję, że nawet na emeryturze wniesie on wkład w projektowanie kolejnych modeli.

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl