Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - kompletny gramofon MT2 (26.04.2018)

Na polski rynek wszedł gramofon McIntosh MT2. Jest on dostępny w cenie detalicznej 18.800 zł (dystrybucja HiFi Club).

MT2 to kompletny gramofon z zainstalowanym ramieniem i wkładką. Ma on napęd paskowy i może pracować z prędkościami 33-1/3 oraz 45 obrotów na minutę. Siła nacisku, anti-skating, overhang wkładki oraz wysokość ramienia są fabrycznie ustawione. W ramach instalacji gramofonu użytkowik musi wykonać kilka nieskomplikowanych czynności.

MT2 jest wyposażony w wysokopoziomową wkładkę MC Sumiko Blue Point 2. Może ona współpracować z wejściami dla wkładek MM. Wkładka ma diamentową igłę o profilu eliptycznym i aluminiowy wspornik igły. Ramię wykonano z dural-aluminum ze specjalnymi materiałami tłumiącymi. Jest ono lekkie i sztywne. Niskoszumne łożyska pionowe mają dwie powierzchnie ceramiczne z płynem tłumiącym. Zastosownao szafirowe łożysko poziome.

Talerz o grubości 3cm i masie 2,3kg wykonano z dynamicznie wyważonego polioksymetylenu. Pomaga on tłumić zewnętrzne drgania, a spora masa daje bezwładność stabilizującą prędkość odczytu. Talerz wewnętrzny jest wykonany z obrobionego na CNC aluminium. Talerze obracają się na wale z polerowanej i hartowanej stali w spiekanej panewce z brązu.

Silnik prądu stałego ma szczotki z nierdzewnej stali i jest zasilany ze stabilizowanego źródła napięcia. Został on całkowicie odsprzęgnięty od chassis, aby drgania nie zakłócały odczytu płyt. Chassis wykonano z myślą o minimalizacji rezonanasów, ma ono podstawę ze skompresownego drewna, a górna i środkowa płyta są wykonane z akrylu, aby tłumić wibracje.

Gramofon ma system podświetlenia górnej płyty i talerza. Do wykonania podświetlenia wykorzystano włókna optyczne i długowieczne diody LED. W komplecie załączona jest przeźroczysta pokrywa.

Dane techniczne gramofonu McIntosh MT2:

[zdjęcie gramofonu McIntosh MT2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl