Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MATRIX - Mini-i Pro 2s, przetwornik CA ze wzmacniaczem słuchawkowym (24.04.2018)

Na polski rynek wszedł nieduży, stacjonarny przetwornik CA ze wzmacniaczem słuchawkowym Mini-i Pro 2s marki Matrix Audio. Jest to bezpośredni następca pozostałych urządzeń z serii Mini - modeli Mini-i Pro+ oraz Mini-i Pro 2. Urządzenie dostępne jest w czarnej i srebrnej wersji kolorystycznej, w cenie detalicznej 2.799 zł (dystrybucja C4i).

Na wyposażeniu są cztery wejścia cyfrowe (koncentryczne, optyczne, XLR AES/EBU, USB) oraz możliwość bezprzewodowego odbioru przez Bluetooth. Nowością wyróżniajacą Mini-i Pro 2s jest obsługa sygnału DSD na wszystkich złączach wejściowych, nie tylko USB. Przetwornik wspiera DSD64 (DoP) również na wejściu optycznym, koncentrycznym i AES/EBU. Najszersze są jednak możliwości złącza USB, gdzie obsługiwane jest DSD128 (DoP) oraz DSD256 (Asio). Interfejs USB XMOS obsługuje sygnały PCM do 32bit/384kHz, zaś pozostałe złącza cyfrowe zgodnie z maksymalnymi możliwościami, czyli do 24bit/192kHz. Matrix Mini-i Pro 2s daje użytkownikom do wyboru aż 7 opcji cyfrowego filtru PCM, dzięki czemu każdy może wybrać krzywą według swoich preferencji.

Jak większość przetworników z wejściem USB marki Matrix Audio, Mini-i Pro 2s wspiera natywnie komputery MacOS, urządzenia iOS, Android (wymagane USB OTG). Po zainstalowaniu sterowników zapewniona jest współpraca z Windows 7/8/8.1/10.

Zainstalowany w Mini-i Pro 2s odbiornik Bluetooth 4.0 obsługuje nie tylko SBC i AAC ale także standard aptX. Łącze bezprzewodowe pozwala na przesyłanie audio z urządzeń przenośnych i komputerów, czy to z plików czy serwisów strumieniowych.

Wyjścia analogowe są zarówno w postaci niesymetrycznej RCA jak i symetrycznej XLR. Ponadto, Mini-i Pro 2s wyposażony jest we wzmacniacz słuchawkowy i przedwzmacniacz ze wzmocnieniem do +18dB. Można wybrać wariant pracy w trybie DAC ze stałym poziomem wyjściowym lub w trybie PRE z regulacją głośności.

Wzmacniacz słuchawkowy oparto na układzie TPA6120. Zastosowno wzmacniacz operacyjny LME49720 o ultraniskim poziomie zniekształceń. Dedykowany transformator audio zawiera 10 grup LDO.

Do konwersji CA zastosowany układ z rodziny ESS SABRE PRO o oznaczeniu ES9026PRO. Jest to przetwornik 32-bitowy, 8-kanałowy, bazujący na opatentowanej przez ESS technologii HyperStreamDAC, zapewniającej bardzo niskie zniekształcenia harmoniczne i szumy. Do jednego kanału stereo wykorzystuje się 4 kanały przetwornika ESS. Chipset z załączonym oprogramowaniem oferuje bogate możliwości konfiguracyjne.

Mini-i Pro 2s ma metalową obudową gwarantującą dobre odprowadzania ciepła. Zastosowano czytelny wyświetlacz OLED do prezentacji informacji o jakości odtwarzanego materiału, parametrach i trybie pracy przetwornika. Hartowane szkło sprawia, że wyświetlacz jest odporny na zarysowania. Do zestawu dołączony został również nowy pilot RM2 pokryty ultra-cienką powłoką aluminium i wyposażony w oddzielne przyciski wyboru kanału wejściowego. Standardowego pilota mogą zastąpić kontrolery do Apple TV drugiej lub trzeciej generacji.

Model Mini-i Pro 2s otrzymał w 2018 roku oznaczenie W pełni zgodny z audio wysokiej rozdzielczości (Hi-Resolution Audio) przyznawane przez Japan Audio Society (JAS).

Produkt jest objęty 24-miesięczną gwarancją dla konsumentów oraz 12 miesięczną gwarancją dla firm. Firma C4i oferuje wsparcie w zakresie instalacji niezbędnych wtyczek DSD do oprogramowania foobar lub konfiguracji płatnego oprogramowania jriver oraz sprzedaje współdziałające z Mini-i Pro 2 odtwarzacze sieciowe i mini komputery oparte na systemach Windows lub Android.

Istnieje też możliwość aktualizacji oprogramowania interfejsu XMOS, MCU i FPGA przez użytkownika poprzez USB.

Dystrybutor poleca do współpracy odtwarzacz multimedialny bazujący na minikomputerze z systemem Windows z zainstalowanym oprogramowaniem FooKo. W zależności od wersji komputery oferowane są z oprogramowaniem Foobar z zainstalowanymi wtyczkami ASIO i SACD lub wersją testową programu jriver. Zamawiając w C4i Matrix Mini-i Pro 2s w zestawie z FooKo klient może otrzymać rabat, a także pełną konfigurację urządzeń pod DSD oraz wsparcie techniczne.

Dane techniczne Matrix Mini-i Pro 2s:

[zdjęcie przetwornika Matrix Mini-i Pro 2s]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl