Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

VINCENT - wzmacniacz zintegrowany SV-200 i wzmacniacz mocy SP-332 (21.04.2018)

W katalogu marki Vincent pojawiły się dwa nowe urządzenia, wzmaciacz zintegrowany SV-200 i stereofoniczna końcówka mocy SP-332. Oba urządzenia dostępne są w kolorze czarnym i srebrnym. Dystrybucję w Polsce prowadzi Audio System.

SV-200 (cena 3.400 złotych) jest częścią tej samej serii wzorniczej, co SV-237MK i SV-700, ale jego przednia ścianka ma wymiary midi, jest o połowę węższa. Wzmacniacz ma moc 2*25 W na 8Ω.

W stopniu wejściowym wzmacniacza pracują tranzystory FET Toshiby, które pracują w połączeniu z dwiema lampami 6N1. Końcowym wzmocnieniem sygnału w stopniu wyjściowym zajmują się cztery tranzystory Toshiby pracujące w klasie AB. W zasilaczu procuje transformator toroidalny i kondensatory Elcos o całkowitej pojemności 13.600 µF.

SV-200 wyposażony jest w dwa wejścia analogowe i dwa cyfrowe - jedno optyczne i jedno koncentryczne. Do podłączenia urządzenia nagrywającego oraz końcówki mocy albo subwoofera służą odpowiednio wyjścia Rec i Pre. Pilot zdalnego sterowania jest dopasowany wzorniczo do wzmacniacza.

SP-332 (cena 8.600 złotych) to następca końcówki SP-331 i partner przedwzmacniacza SA-32. Charakterystycznym elementem są wskaźniki wychyłowe na przednim panelu. Kolor ich podświetlenia i status diody można zmieniać za pomocą przesuwanego przełącznika na tylnej ściance. Do wyboru mamy kolory: czerwony, niebieski, zielony i biały.

Wewnątrz urządzenia w stopniu wejściowym pracują dwie lampy 6N16 w trybie różnicowym push-pull. W stopniu wyjściowym zastosowano osiem dużych tranzystorów FET, które odpowiadają za końcowe wzmocnienie i generują 150 W mocy na 8Ω.

Toroidalny transformator o mocy 500W w zasilaczu zapewnia wystarczającą ilość prądu. Użyto kondensatorów Elcos o całkowitej pojemności 80.000µF. Za stabilizację napięcia odpowiedzialne są lampy 6N15.

Końcówka mocy wyposażona jest w gniazda wejściowe symetryczne oraz niesymetryczne.

[zdjęcie wzmacniacza zintegrowanego Vincent SV-200]
[zdjęcie wzmacniacza mocy Vincent SP-332]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl