Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - xDSD, miniaturowy przetwornik CA ze wzmacniaczem słuchawkowym (19.04.2018)

Na nasz rynek wszedł najnowszy produkt brytyjskiej marki iFi Audio o nazwie xDSD. Jest to miniaturowy przetwornik CA z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym i zarazem pierwszy przedstawiciel nowopowstałej serii X. Cena detaliczna wynosi 1.999 złotych (dystrybucja Camax).

Model xDSD to kolejny etap w rozwoju oferty przetworników iFi Audio. W 2014 roku pojawiła się oryginalna wersja przetwornika micro iDSD. W październiku 2017 do klientów trafił nano iDSD Black Label, ze znacząco większymi możliwościami, z obsługą formatu MQA na czele. Model xDSD jest bardzo zbliżony do znacznie większego micro iDSD Black Label, a w pewnych aspektach jest nawet bardziej zaawansowanym konstrukcyjnie i generacyjnie.

Przetwornik xDSD może odebrać sygnał zarówno przewodowo jak i bezprzewodowo. Do dyspozycji jest Bluetooth, USB (gniazdo typ A) i SPDiF (koncentryczne, optyczne). W przypadku Bluetooth obsługiwane są protokoły AAC oraz aptX. Na potrzeby sygnałów SPDIF jest jedno kombinowane gniazdo. Wejście USB ma priorytet i jeśli będzie tam podłączone źródło sygnału to automatycznie odłączone zostanie wejście SPDIF. Do połączenia USB z komputerem wystarcza kabel załączony w zestawie, do połączenia z urządzeniami Android potrzebny jest kabel USB-OTG, a do połączenia z przenośnymi urządzeniami Apple kabel-przejściówka Lightning-to-USB.

Gniazdo micro USB służy wyłącznie do ładowania. Zainstalowana bateria litowo-polimerowa o napięciu 3,8V i pojemności 2200mAh zapewnia pracę przez przynajmniej 6 godzin przy pracy z USB, 8 godzin przy pracy z Bluetooth lub 10 godzin przy pracy z SPDIF.

Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano układ Burr-Brown DSD1793 obsługujący zarówno sygnały PCM jaki DSD. Precyzyjny zegar i inteligentny bufor minimalizują jitter i bazują na technikach zaczerpniętych z flagowego konwertera AMR Audio kosztującego kilka tysięcy dolarów. Standardowo xDSD obsługuje pliki MQA oraz rozdzielczości do 11.289MHz DSD oraz 384kHz/32bitów PCM. Co ciekawe można też zastosować alternatywną wersję firmware-u bez obsługi MQA, za to z obsługą plików DSD do 22.57MHz oraz PCM do 768kHz/32bitów. W przypadku wejść SPDIF (koncentryczne, optyczne) obsługiwany jest PCM do 192kHz/24bitów. Oprócz tego użytkowik ma do wyboru dwa różne filtry cyfrowe - Measure oraz Listen - kóre można przełączać w locie.

Wzmacniacz słuchawkowy wykorzystuje firmową technologię S-Balanced. Regulacja głośności jest realizowana w sposób analogowy. Na wyposażeniu są też układy XBass+ (do uwypuklania basu) i 3D+ Matrix (do poprawy stereofonii), też pracują one w dziedzinie analogowej. Wyjście jest dwufunkcyjne i może obsługiwać nie tylko słuchawki. Można je przełączyć w tryb pracy wyjścia liniowego, z pominięciem układów czy filtrów przeznaczonych dla słuchawek.

Filigranowa obudowa jest wykonana ze stopu magnezowo-aluminiowego. Informacje o stanie i trybie pracy urządzenia są sygnalizowane diodami świecącymi w różnych kolorach.

Dane techniczne iFi Audio xDSD:

[zdjęcie konwertera iFi Audio xDSD]
[zdjęcie konwertera iFi Audio xDSD]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl