Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DAVONE - podłogowe kolumny Twist (18.04.2018)

Dnia 18 kwietnia 2018 rozpoczyna sie sprzedaż podłogowego zestawu głośnikowego Twist duńskiej firmy Davone. Cena wersji podstawowej to 3.300 Euro, a cena wersji Select 3.700 Euro. Polską dystrybucję prowadzi Galeria Audio.

Twist to zestaw dwudrożny typu bass-reflex. Obydwa głośniki zaprojektowano w Danii. Niskośredniotonowy o rozmiarze 18cm ma membranę ze specjalną mieszaniną włókien. Wysokotonowy ma 1-calową kopułkę z anodyzowanego aluminium. Zastosowano zwrotnicę 24dB/oktawę Linkwitza-Rileya, określaną w materiałach firmowych skrótem HR (high resolution). Przy projekcie zwrotnicy uwzględniano też charakterystykę w pomieszczeniu. Na potrzeby prac projektowych przebudowano firmowy pokój odsłuchowy aby poprawić jego jakość.

Nazwa Twist pochodzi od zakrzywionych ścianek wykonanych z giętej 7-warstwowej sklejki bukowej. Konstrukcja obudowy zapewnia jej wysoką sztywność. Do produkcji ścianek bocznych i frontu wykorzystywane są trzy różne formy do pras.

Pierwotnym celem projektowym było tylko zastąpienie modelu Riva podobnym, ale udoskonalonym zestawem. Pomimo pozytywnych reakcji na pierwsze projekty, koncepcja jednak została zmieniona, aby powstało coś zupełnie nowego. Tak narodził się Twist.

Przy pracy z prototypem zdecydowano się też na zmianę firmowej tradycji, zgodnie z którą preferowane jest stosowanie maskownic. Oprócz odkrycia głośników pojawiła się też koncepcja pokrycia przedniej ścianki materiałem tekstylnym. W wersji Twist-Classic stosowana jest typowa czarna maskownica. Natomiast w wersji Twist-Select głośniki są odkryte, a na przedniej ściance rozciągnięta jest tkanina wybrana przez klienta. Można wybrać tkaninę z gamy Kvadrat Metric, można też dostarczyć własną tkaninę do producenta.

Dane techniczne Davone Twist:

[zdjęcie zestawów głośnikowych Davone Twist]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Davone Twist - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl