Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

LYNGDORF - wzmacniacz ze streamerem TDAI-3400 i kolumny ścienne FR-1 (10.04.2018)

Oferta firmy Lyngdorf poszerzyła się o dwa nowe produkty, wzmacniacz ze streamerem TDAI-3400 oraz ścienne kolumny głośnikowe FR-1. Będą one dostępne w Polsce pod koniec tego miesiąca (dystrybucja Trimex).

Lyngdorf TDAI-3400 to cyfrowy wzmacniacz zintegrowany ze streamerem, bogatym zestawem możliwości funkcjonalnych i połączeniowych, a także z wbudowanym systemem korekcji akustycznej pomieszczenia RoomPerfect oraz opcjonalnymi modułami. Jest on określany jako najpotężniejszy produkt Lyngdorf Audio, jaki został wprowadzony na rynek. Cena za wersję podstawową wynosi 22.500 zł, za wersję z jednym modułem opcjonalnym 24.300 zł, a za wersję z dwoma dodatkowymi modułami 26.100 zł.

Obudowa TDAI-3400 jest zaprojektowana zgodnie z nowoczesnymi konwencjami wzornictwa. Wzmacniacz nie generuje dużej ilości ciepła, wystarczające jest pasywne chłodzenie bez wentylatorów lub otworów wentylacyjnych.

W wersji podstawowej TDAI-3400 ma 7 wejść cyfrowych (koncentryczne, optyczne, XLR AES/EBU, USB do połączenia z komputerem). Można też podłączyć nośniki USB. Z siecią można się połączyć przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo (WiFi). Jest też obsługa Bluetooth. Do dyspozycji są 2 wejścia analogowe RCA. Jest też wejście mini-jack dla mikrofonu pomiarowego potrzebnego dla korekcji akustyki pomieszczenia.

Oprócz terminali głośnikowych TDAI-3400 ma analogowe wyjścia RCA i XLR oraz cyfrowe wyjście koncentryczne. Jest też wyjście słuchawkowe.

Moduły opcjonalne poszerzają gamę możliwości połączeniowych. Pierwszy z nich ma 4 wysokojakościowe wejścia analogowe (3*RCA, 1*XLR). Drugi moduł ma 3 wejścia HDMI oraz jedno wyjście HDMI.

TDAI-3400 pozwala na dostęp do kolekcji muzycznych z wykorzystaniem specyfikacji DLNA / UPnP. Można też podłączyć się do serwisu strumieniowego Spotify Connect, skorzystać z Roon Readay lub Airplay, a także z radia internetowego.

Wszystkie funkcje i ustawienia są dostepne z menu bazującym na interfejsie internetowym (sterowanie IP). Kolejna opcja sterowania wykorzystuje gniazdo RS232. Można zapisywać na karcie SD kopie zapasowe filtrów i ustawień. Jest też wejście i wyjście wyzwalcza.

W zestawie załączany jest mikrofon RoomPerfect, podstawa mikrofonu, kabel i złącze mini-jack, a także pilot zdalnego sterowania (IR / BLE).

Dane techniczne wzmacniacza Lyngdrof TDAI-3400:

[zdjęcie wzmacniacza Lyngdorf TDAI-3400]
[zdjęcie wzmacniacza Lyngdorf TDAI-3400 - tylna ścianka]

Lyngdorf FR-1 to pełnopasmowe kolumny ścienne (cena 3.200 złotych za sztukę). Są to dwudrożne zestawy z membraną bierną. Obudowa o objętości roboczej 13,5l jest wykonana z MDF i zaprojektowana z myślą o montażu na ścianie. Jej głębokość została zredukowana do minimum. Nowy 6,5-calowy głośnik niskośredniotonowy ma wystarczająco szerokie pasmo by pracować bez wspomagania niskich tonów przez subwoof. W zakresie niskich tonów promieniowanie dźwięku wspomaga 8-calowa membrana bierna. Jeśli jednak użytkownik ma wyższe wymagania, można też dodatkowo wykorzystać zestaw głośników niskotonowych Lyngdorf BW-2.

Membrana głośnika niskośredniotonowego wykonana jest z aluminium. Kosz to ciśnieniowy odlew. Silny układ magnetyczny ma cewkę o średnicy 35mm. Magnes jest wentylowany.

Głośnik wysokotonowy to przeprojektowana do pracy z wyższa mocą wersja konstrukcji z kolumn Lyngdorf MH-2. Zastosowano 1-calową, miękką, tekstylną kopułkę. Odporna na temperaturę cewka drgająca ma karkas z włókna szklanego i jest impregnowana żywicą poliamidową. Wraz z wentylowanym magnesem i miedzianą nasadką minimalizuje nagrzewanie się i zniekształcenia spowodowane wzrostem temperatury. Dodatkowo głośnik jest chroniony przez obwód PTC.

W zestawie załączany jest uchwyt ścienny, a oprócz tego kolumna jest przygotowana na alternatywne uchwyty (tuleja M4). Dostępne są dwa wykończenia: czarne na wysoki połysk oraz biały mat.

Dane techniczne kolumn Lyngdorf FR-1:

[zdjęcie kolumny ściennej Lyngdorf FR-1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl