Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MCT500, transport CD/SACD z wejściem USB (30.03.2018)

Na nasz rynek wszedł transport SACD/CD McIntosh MCD500. Pozwala on na odtwarzanie różnego rodzaju płyt optycznych i plików. Jego cena detaliczna wynosi 20.800 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MCT500 ma cztery wyjścia cyfrowe: standardowe symetryczne XLR, koncentryczne RCA, optyczne i firmowe wyjście MCT. Sygnał wyjściowy należy podłączyć do dowolnego urządzenia z kompatybilnym wejściem cyfrowym i konwerterem cyfrowo-analogowym. W przypadku gamy produktowej samego McIntosha odpowiednimi partnerami będą głównie przedwzmacniacze oraz wzmacniacze zintegrowane z wejściami cyfrowymi.

Do odtwarzania płyt SACD konieczne jest wykorzystanie firmowego złącza MCT i współpraca z urządzeniem, które posiada kompatybilne wejście, tak aby powstało bezpieczne połączenie. Takie możliwości mają modele D1100, C52, C2600, C47, D150, MA9000, MA8900, MA7200, MA5300 oraz MAC7200. Przez złącze MCT można oczywiście przesłać sygnał ze zwykłych płyt CD czy odtwarzanych plików. Wyjście MCT obsługuje maksymalnie 96kHz/24bitów, tak więc kiedy potrzebna jest obsługa wyższych rozdzielczości należy wykorzystać inne wyjście.

Odczytywane są płyty SACD, CD, CD-R/RW oraz DVD-R. Oprócz tego gnizado USB na ściance przedniej pozwala na odtwarzanie plików z pamięci USB. Pliki mogą też być odtwarzane z napędu optycznego z płyt CD lub DVD. Obsługiwane są pliki AAC, AIFF, ALAC, DSD (do DSD128), FLAC, MP3, WAV (do 24-bity/192kHz) oraz WMA.

Czytnik ma podwójny laser. Zastosowano zaawansowany transport z aluminiową tacką na płyty. W cichej i szybkiej pracy mechanizmu pomaga cyfrowe servo. Dane z płyt są odczytywane z podwójną prędkością aby poprawić śledzenie i korekcję błędów.

Wyposażenie uzupełniają gniazda do przekazywania sygnałów wyzwalaczy i sygnałów sterowania.

Dane techniczne MCT500:

[zdjęcie transportu McIntosh MCT500]
[zdjęcie transportu McIntosh MCT500 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl