Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FOSTEX - hi-endowe słuchawki TH-900mk2 w edycji limitowanej (27.03.2018)

Pod koniec 2012 roku Fostex zaprezentował słuchawki TH-900, swój flagowy model audiofilski. Później pojawiła się udoskonalona wersja mk2. Natomiast w tym roku, na przełomie kwietnia i maja do sprzedaży ma wejść limitowana wersja TH-900mk2 Sapphire Blue. Zaplanowano wyprodukowanie 300 sztuk, z czego do Polski ma trafić 10. Cena sugerowana słuchawek Fostex TH900mk2 SB wynosi 6.999zł brutto (dystrybucja MIP).

TH-900 to konstrukcja typu zamkniętego, z unikalnym 50-milimetrowym przetwornikiem dynamicznym z biocelulozy. Membrana wykonana w tej technologi nosi nazwę Biodyna. Włókna biocelulozy mają niską gęstość, wysoki moduł Younga i dużą stratność wewnętrzną. Neodymowy magnes wytwarza w obwodzie magnetycznym pole 1,5 tesli. Sam obwód magnetyczny ma specjalną konstrukcję wykorzystującą zasadę odpychania magnetycznego.

TH-900mk2 w edycji limitowanej zostały wykończone tym samym lakierem Urushi co oryginalne TH900, jednak tym razem w kolorze Sapphire Blue. Limitowana edycja została specjalnie dostrojona przez inżynierów Fostex, aby udoskonalić wrażenia odsłuchowe. W limtowanej wersji dodano również specjalną edycję stojaka na słuchawki.

Muszle Fostex TH-900mk2 są wykonywane z japońskiej brzozy wiśniowej, ozdobione srebrną folią oraz pokryte japońskim lakierem Urushi, wytwarzanym z soku drzewa dębowego. Ten proces jest obecnie praktykowany przez nielicznych rzemieślników w Japonii, ale zapewnia słuchawkom ich unikalne wykończenie. Poduszki są wykonane ze skóry proteinowej pozyskanej z błony skorupki jaj i mają zagwarantować wysoki komfort użytkowania.

Wersja mk2 ma złącze pozwalające wymieniać kable. Odłączany kabel niesymetryczny jest wykonany z miedzi OFC klasy 7N (99,99999%) i ma trwałą, duraluminiową obudowę wtyczki. Opcjonalnie można też zastosować kable do połączeń symetrycznych.

Oprócz wspomnianego stojaka na słuchawki, w zestawie załączany jest też skórzany pokrowiec i książka ze zdjęciami.

Dane techniczne Fostex TH-900mk2:

[zdjęcie słuchawek Fostex TH-900mk2 Saphire Blue]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl