Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ANALOGMAGIK - zestaw narzędzi do zaawansowanej kalibracji gramofonu (26.03.2018)

Na nasz rynek wszedł zestaw narzędzi do kalibracji gramofonu kanadyjskiej firmy AnalogMagik. Cena wynosi 3.200 złotych (dystrybucja RCM).

Zestaw zawiera dwie specjalnie przygotowane płyty ze ścieżkami testowymi, jedna na 33 1/3 i druga 45 rpm. Do kompletu należy też oprogramowanie, które należy zainstalować na komputerze wyposażonym w wejście liniowe. W razie braku takiego wejścia trzeba zaopatrzyć się w kartę dźwiękową, która takie wejście posiada. Oprogramowania działa na komputerach z systemem Windows w wersji XP lub nowszej. Do działania programu potrzebna jest obecność załączanego klucza licencyjnego na USB.

Narzędzie to pozwala na kalibracje takich parametrów jak antyskating, azymut (HTA), wysokość ramienia (VTA), siła nacisku (VTF), a nawet dobór odpowiedniego wzmocnienia i obciążenia. Pozwala zmierzyć prędkość obrotową oraz jej nierównomierność. Do dyspozycji jest też test, za pomocą którego można określić rezonans układu ramię-wkładka i poziom wibracji. Wbudowane w programie instrukcje prowadzą użytkownika przez proces testowania gramofonu.

[zdjęcie zestawu kalibracyjnego Analogmagik]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl