Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

FIIO - poszerzenie oferty o słuchawki douszne serii F (5.03.2018)

Marka FiiO była znana ze wzmacniaczy, przetworników cyfrowych oraz odtwarzaczy audio. Niedawno na rynek wprowadzono też słuchawki dokanałowe FiiO. Nową serię F tworzą modele F1, F3, F5 i F9, a także nowsze FH1 i F9 Pro. Dystrybucję w Polsce prowadzi MIP.

FiiO F1 (cena 89 złotych) są przystosowane do rozmów. Kabel ma długość 1,2m, jest zakończony kątowym wtykiem mini-jack i według firmowego opisu jest wytrzymały. Na kablu umieszczono pilota z mikrofonem. Dynamiczny przetwornik ma rozmiar 9,2mm, aluminiowe cewki i poliestrową membranę. Impedancja słuchawek to 16Ω, a ich skuteczność to 97dB.

FiiO F3 (cena 129 złotych) to rozwinięcie tańszego krewniaka, także przystosowane do rozmów. Kabel ma długość 1,2m i jest zakończony kątowym wtykiem mini-jack. Słuchawki mają konstrukcję do zakładania zausznego. Ciekawostką jest możliwość zmiany wyglądu słuchawek dzięki wymiennym elementom obudowy. Dynamiczny przetwornik ma rozmiar 11mm, aluminiowe cewki platerowane miedzią i grafenową membranę. Impedancja słuchawek to 40Ω, a ich skuteczność to 97dB.

Model FiiO F5 (cena 299 złotych) to bardziej zaawansowana technologia, z możliwością sterowania symetrycznego (zbalansowanego). Przetwornik dynamiczny 13,6mm ma membranę powlekaną tytanem. Czarne korpusy słuchawek wykonane są z anodowanych, ocynkowanych stopów aluminium. W zestawie są dwa przewody. Jeden z pilotem i mikrofonem do prowadzenia rozmów, a drugi umożliwiający podłączenie słuchawek do zestawów muzycznych z wyjściem symetrycznym, zakończony wtykiem 2,5mm TRRS. Impedancja słuchawek to 32Ω, a ich skuteczność to 102dB.

FiiO F9 (cena 499 złotych) też można sterować symetrycznie. Słuchawki mają konstrukcję zauszną. Zastosowano tu trzy przetworniki. Jeden przetwornik dynamiczny 9,2mm z membraną z kompozytu polimerowego PEK do obsługi niskich tonów oraz dwa przetworniki armaturowe. Tu też korpusy wykonane są z anodowanych, ocynkowanych stopów aluminium. Wyposażenie obejmuje dwa przewody (jeden z pilotem i mikrofonem, drugi umożliwiający podłączenie słuchawek do zestawów z wyjściem symetrycznym), wodoodporny pokrowiec i 6 par silikonowych końcówek dousznych. Impedancja słuchawek to 28Ω, a ich skuteczność to 106dB.

FiiO F9 Pro (cena 699 złotych) to rozwinięcie modelu F9 oferujące wyższą jakość brzmienia. Przetwornik dynamiczny 9,2mm ma membranę z kompozytu polimerowego PEK, a dwa przetworniki armaturowe to Knowles TWFK-30017-000. W zestawie jest kabel z pilotem, kabel do połączenia symetrycznego i 12 par silikonowych końcówek dousznych. Impedancja jest równa 28Ω, a skuteczność to 106dB.

FiiO FH1 (cena 399 złotych) to tańsza wersja modelu F9, także o konstrukcji zausznej. Aby obniżyć cenę zrezygnowano z jednego przetwornika armaturowego i zastosowano pojedynczy Knowles 33518. Przetwornik dynamiczny 10mm ma tytanową membranę. Zastosowano również trochę inne materiały w konstrukcji dla lepszej wygody oraz samych doznań dotykowych - materiały są bardziej przyjemne dla ciała. Słuchawki te można zakupić w 4 różnych wersjach kolorystycznych. Impedancja wynosi 26Ω, a skuteczność 106dB.

[zdjęcie słuchawek FiiO F1]
[zdjęcie słuchawek FiiO F3]
[zdjęcie słuchawek FiiO F5]
[zdjęcie słuchawek FiiO F9]
[zdjęcie słuchawek FiiO F9 Pro]
[zdjęcie słuchawek FiiO FH1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl