Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

EGREAT - odtwarzacz multimedialny A8 z systemem Android (1.03.2018)

Firma C4i wprowadziła na polski rynek najnowszy odtwarzacz multimedialny z rodziny Egreat - model A8. Urządzenie łączy funkcje odtwarzacza, mini komputera i multimedialne możliwości systemu Android TV, a dodatkowo ma też kieszeń na dysk twardy 3,5 cala. Cena detaliczna Egreat A8 w wersji podstawowej wynosi 957 zł, a wersja SET TOP BOX kosztuje 30 złotych więcej. W ofercie dostępne są pozostałe modele Egreat - A5 bez kieszeni na dysk, A10 z kieszenią na dysk HDD 3,5 cala i portem RS232 oraz wersja A11 z dedykowanym dla audio, dodatkowym wyjściem HDMI.

Egreat A8 odtwarza pliki wideo w rozdzielczości 4K UltraHD z HDR10. Wspiera też sprzętowe odtwarzanie większości formatów wideo, łącznie z HEVC/H.265 10bit (4K@60Hz) oraz H.264 (4K@30Hz). Radzi sobie z plikami wideo z przepływnościami do 250 Mbps, co przydaje się zwłaszcza przy odtwarzaniu plików z najnowszych kamer konsumenckich z obrazem 10 bitowym. Odtwarzacz automatycznie dostosuje liczbę zastosowanych w filmie klatek na sekundę (23.976 lub 29.970), co umożliwia płynne odtwarzanie wszystkich formatów wideo. Obsługiwane są pliki z obrazami płyt Blu-Ray 4K i DVD z uproszczonym menu. Zapewniona jest współpraca z najnowszymi telewizorami przy odtwarzaniu treści wideo w jakości HDR.

Odtwarzacz pozwala na dekodowanie dźwięku przestrzennego HD-Audio, w tym Dolby Atmos, DTS:X, DTS-HD i True-HD, zarówno downmix jak i passthrough. Zapewniono też możliwość odtwarzania plików DSD po złączu USB, w tym DSD64/DSD128/DSD256 bez utraty jakości, a także FLAC w formacie do 24bit/192kHz. Do samego odtwarzania plików wymagana jest instalacja aplikacji USB Audio Player Pro ze sklepu Google Play oraz podłączenie Egreat A8 do kompatybilnego z DSD USB DAC-a.

Zainstalowano cyfrowe wyjścia audio optyczne i koaksjalne, a także analogowe wyjście 2xRCA. Złącze HDMI posiada standard 2.0a i oferuje pełną obsługę sygnału 4K z HDR i zgodność z najnowszymi telewizorami i amplitunerami kina domowego.

Zastosowano chipset HiSilicon Hi3798C V200, 2GB szybkiej pamięci RAM DDR3 oraz 8GB pamięci flash eMM. Do dyspozycji jest kieszeń na dysk HDD 3,5 cala. Zestaw możliwości połączeniowych obejmuje dwa porty USB (3.0 i 2.0), szybki port LAN Gigabit Ethernet i łącze bezprzewodowe WiFi 2.4GHz. Pozwala to na połączenie z lokalnymi zasobami sieciowymi czy z Internetem, a także realizację funkcji NAS. Egreat A8 obsługuje również technologie transmisji bezprzewodowej Miracast i Airplay, a także odtwarzanie materiałów przez protokół DLNA z innych urządzeń sieciowych.

Egreat A8 korzysta z systemu operacyjnego Android 5.1 Lollipop z interfejsem EGUI w języku polskim. System zapewnia pełen dostęp do platformy Google Play, przeglądarki internetowej i wielu aplikacji biurowych, społecznościowych czy multimedialnych. Można między innymi skorzystać z YouTube (również 4K z możliwością castowania po zainstalowaniu dodatkowej aplikacji), Spotify, Tidal czy wybranych serwisów VOD.

Można w łatwy sposób przeglądać pliki z zasobów sieciowych takich jak SMB, NFS czy uPnP lub też z nośników danych podłączonych bezpośrednio do urządzenia. Oprogramowanie daje również dostęp do funkcji takich jak informacje o filmie, ustawienia telewizora, opcje wyświetlania napisów, regulacja dźwięku i obrazu (silnik Imprex 2.0). Wszystkie funkcje i pełną obsługę dekodowania sprzętowego audio oraz wideo zapewnia zarówno fabryczna aplikacja do odtwarzania, jak i preinstalowana na urządzeniu, zmodyfikowana wersja KODI, nazwana Vidon XBMC, bazująca na Kodi 16.1, dostarczana z 10-letnią licencją. KODI Vidon - w przeciwieństwie do ogólnodostępnej aplikacji ze sklepu Play - umożliwia programową realizację funkcji passthrough dźwięku przestrzennego, w tym HD audio, oraz zapewnia pełne wsparcie odtwarzania 4K@60Hz 10 bit oraz obrazów BDMV i BD ISO bez korzystania z programowej funkcji wrappera, jak robią to konkurencyjne odtwarzacze HiMedia i Zidoo. Możliwości KODI można dodatkowo rozbudować poprzez instalację odpowiednich wtyczek audio i wideo (opcja dostępna w wersji z usługą SET TOP BOX).

Obudowa Egreat A8 jest w całości wykonana z aluminium i posiada aktywne, inteligentne, ciche chłodzenie. Zapewnia ono właściwe odprowadzenie ciepła także z zamontowanym dyskiem HDD. Z przodu obudowy znajduje się duży, czytelny wyświetlacz LED, a na bocznej ściance znajdziemy kieszeń na dysk twardy 3,5 cala.

W zestawie znajduje się wielofunkcyjny pilot zdalnego sterowania z możliwością programowania przycisków funkcyjnych. Możliwe jest również sterowanie z poziomu urządzeń mobilnych z systemem Android/iOS, poprzez aplikację CetusPlay. Załączane są przewody HDMI i AV oraz standardowy zasilacz. Dodatkowo można zastosować kontroler typu AirMouse z czujnikiem żyroskopowym i klawiaturą QWERTY (Deluxe, MGP-811, V5 lub V6).

Produkt jest objęty 12-miesięczną gwarancją producenta. Firma C4i dostarcza odtwarzacze z aktualnym oprogramowaniem.

[zdjęcie odtwarzacza Egreat A8]
[zdjęcie odtwarzacza Egreat A8 - tylna ścianka]
[zdjęcie odtwarzacza Egreat A8 - z otwartą kieszenią na dysk]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl