Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - potężna, hi-endowa końcówka mocy MC1.25KW (13.02.2018)

Na nasz rynek wszedł nowy, potężny monoblok McIntosh MC1.25KW. Cena detaliczna za sztukę wynosi 58.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

MC1.25KW to najmocniejszy monofoniczny wzmacniacz w ofercie McIntosh'a, następca modelu MC1.2KW. Jego ciągła moc wynosi 1.200W. Zaimplementowano w nim szereg rozwiązań charakterystycznych dla firmy McIntosh, a także szereg udoskonaleń w stosunku do poprzednika.

Wzmacniacz ma wejście symetryczne XLR i wejście niesymetryczne RCA. Zależnie od impedancji podłączonych kolumn należy wybrać jedno z trzech wyjść głośnikowych (2Ω, 4Ω lub 8Ω). Do podłączenia kabli głośnikowych służą opatentowane, pozłacane terminale Solid Cinch. Na wyposażeniu jest też wyjście liniowe XLR i wyjście liniowe RCA, co może się przydać zwłaszcza do realizacji bi-ampingu. Oprócz tego są jeszcze wejścia/wyjścia wyzwalaczy.

Topologia wzmacniacza określana jako Quad Balanced jest taka sama od wejścia do wyjścia. Inaczej mówiąc zastosowano podwójny, zrównoważony układ push-pull. Każda połówka wzmacniacza zawiera komplementarny, zrównoważony układ. Dużą wagę przywiązano do minimalizacji zniekształceń jeszcze przed wprowadzeniem sprzężenia zwrotnego. Ostatecznie uzyskano bardzo niskie zniekształcenia, dla średnich częstotliwości są one jeszcze niższe niż podane w specyfikacji 0.005%. Wszystkie tranzystory są selekcjonowane aby zachować jak najbardziej stałe wzmocnienie prądowe w całym zakresie prądów pracy. Zastosowano nowoczesne tranzystory mocy z technologią ThermalTrak co pozwala na bieżąco i dokładnie monitorować ich temperaturę. Dane z ThermalTrak są wykorzystywane przez specjalne układy kontrolujące polaryzację tranzystorów.

Na wyjściu głośnikowym zastosowano Autoformer, czyli transformator dopasowujący będący firmową specjalnością. Jest to zrównoważona konstrukcja z podwójnym rdzeniem. Pasmo przenoszenia transformatora znacznie przekracza pasmo audio, a jego poziom zniekształceń jest tak niski, że trudno je zmierzyć.

W stosunku do poprzednika, w MC1.25KW o 50% powiększono pojemność kondensatorów filtrujących w zasilaczu. Nowy jest też transformator zasilacza, poprawiono wewnętrzne okablowanie i komponenty układów elektronicznych. Ze względu na to, że wzmacniacz ma symetryczną topologię, zastosowano dwa układy zasilające, osobny dla każdej połówki.

Wzmacniacz wyposażono w firmowe układy zabezpieczające Power Guard oraz Sentry Monitor.

Jak zwykle zachowano charakterystyczną firmową stylistykę z podświetlanym logo. Frontowy panel z czarnego szkła ma nowe, bezpośrednie podświetlenie LED-owe. Dolna część obudowy wykonana jest z polerowanej stali nierdzewnej. Zastosowano też radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks z profilem o kształcie firmowego logo.

Ręcznie robiony, szybki wskaźnik mocy jest podświetlony na niebiesko, a podświetlenie to można wyłączyć. Wskaźnik pokazuje moc na podstawie pomierzonych elektronicznie wartości prądu i napięcia, które po operacji mnożenia sterują układem napędowym miernika. Miernik może pracować w trybie Hold Mode, z chwilowym zatrzymaniem wskazówki na osiągniętej wartości szczytowej.

Dane techniczne wzmacniacza MC1.25KW:

[zdjęcie monobloku McIntosh MC1.25KW]
[zdjęcie monobloku McIntosh MC1.25KW - tylna ścianka]
[zdjęcie monobloku McIntosh MC1.25KW - widok z góry]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl