Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

IFI AUDIO - tłumik zakłóceń sieciowych AC iPurifier (10.02.2018)

W połowie lutego do polskich sklepów trafi zaawansowany filtr sieciowy iFi Audio AC iPurifier. Jego cenę ustalono na 569 złotych (dystrybucja Camax).

Głównym zadaniem nowości w katalogu brytyjskiej marki iFi jest niwelowanie poziomu zakłóceń przenoszonych liniami zasilania prądu zmiennego. Podobnie jak we wcześniejszych produktach iFi Audio, takich jak zasilacze z serii iPower czy micro iUSB3.0, tym razem także zastosowano technikę aktywnej redukcji zakłóceń (Active Noise Cancellation - ANC) zaadaptowaną z urządzeń militarnych. Zasada działania polega na generowaniu sygnału będącego w przeciwfazie do zastanych w linii zasilania zakłóceń. Po podłączeniu AC iPurifiera do listwy dostarczającej zasilanie do systemu audio w skrajnych przypadkach mierzalna różnica może sięgać nawet -40dB.

Firma iFi Audio zadbała też o implementację dodatkowych funkcji. AC iPurifier ma diodowe wskaźniki, które sygnalizują czy poprawany jest aktualny stan polaryzacji gniazdka sieciowego, a także informują o występowaniu prawidłowego uziemienia.

Kolejnym udogodnieniem jest możliwość wykorzystania urządzenia jako dodatkowego wejścia uziemiającego dla elektronicznych komponentów podłączonego systemu audio-video. Dzięki temu można doprowadzić prawidłowe uziemienie (w wypadku jego braku), lub pozbyć się pętli masy, która może wystąpić pomiędzy dwoma składnikami systemu. Następuje to poprzez podłączenie wskazanego urządzenia z filtrem przy pomocy dołączonego do zestawu przewodu.

Kolejną cechą nowego produktu brytyjskiej marki jest funkcja bezpiecznika przeciwprzepięciowego. Przy odpowiednim podłączeniu filtra do specyfiki konstrukcyjnej danej listwy sieciowej, AC iPurifier potrafi odciąć chwilowo zasilanie w wypadku wykrycia wysokiego wzrostu napięcia, jakie występuję na przykład w wypadku wyładowań atmosferycznych i ochronić elementy systemu audio przed możliwą awarią.

Dane techniczne AC iPurifier:

[zdjęcie iFi Audio AC iPurifier]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl