Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ASTELL&KERN - Acro L1000, wzmacniacz słuchawkowo-głośnikowy z DAC (8.02.2018)

Oferta Astell&Kern wzbogaciła się o nową rodzinę produktów o nazwie Acro. Na naszym rynku jest już dostępny stacjonarny wzmacniacz słuchawkowo-głośnikowy z wbudowanym przetwornikiem analogowo-cyfrowym Acro L1000. Cena tego modelu to 4.399 złotych (dystrybucja MIP).

Acro L1000 zwraca uwagę wzornictwem i formą przystosowaną w zwłaszcza do ustawienia na biurku. Konstrukcja w całości wykonana jest z aluminium. Korpus jest pochylony pod kątem 30 stopni, duże pokrętło jest dopasowane do ludzkiej dłoni, a wyżłobione rowki oraz diody LED wokół niego ułatwiają precyzyjną regulację głośności.

Konwersję CA wykonują dwa układy AK4490, które można znaleźć między innymi w odtwarzaczach AK380 Astell&Kern. Zastosowanie podwójnych przetworników ma zapewnić jak najwyższą jakość dźwięku. Za przetwarzanie cyfrowego sygnału audio odpowiada 32-bitowy procesor. Acro L1000 potrafi odtworzyć sygnał PCM do 32bitów / 384kHz PCM, bez próbkowania w dół. Obsługiwane są też natywnie sygnały DSD do 11,2 MHz, bez konwersji.

Do podłączenia słuchawek można wykorzystać różne gniazda: jack 6,3mm, mini-jack 3,5mm, czterostykowe gniazdo symetryczne 2,5 mm oraz czterostykowe symetryczne XLR. Wyjścia głośnikowe zapewniają moc 15W na kanał dla obciążenia 4Ω.

Sygnał audio odbierany jest przez gniazdo micro USB. Można podłączyć komputer PC lub MAC, a także jeden z kompatybilnych odtwarzaczy Astell&Kern. Acro L1000 współpracuje z modelami: AK380, AK320, AK300, KANN, AK70, AK70 MKII oraz SP1000. Źródłem może też być telefon / tablet z systemem Android lub iOS podłączony cyfrowo poprzez wejście USB. W takim przypadku trzeba skorzystać z kabla OTG USB.

Charakter dźwięku można dodatkowo zmieniać wybierając nastawę filtra. Do wyboru są trzy warianty: filtr neutralny, filtr Bass-Boost lub filtr High-Gain. Filtry można przełączać w dowolnym momencie poprzez naciśnięcie przycisku umieszczonego z boku obudowy. Rodzaj wybranego filtru sygnalizuje dioda LED, której kolor zmienia się wraz z dokonanym wyborem.

Producent ma też w planach głośniki pasywne, które wzorniczo będą nawiązywały do modelu L1000 oraz będą oferować jakość na tym samym poziomie.

Dane techniczne Acro L1000:

[zdjęcie wzmacniacza z przetwornikiem analogowo-cyfrowym Astell&Kern Acro L1000]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl