Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

ELECTROCOMPANIET - odtwarzacz plików ECM 1 (5.02.2018)

Na nasz rynek wszedł odtwarzacz plików Electrocompaniet ECM 1. Jego cena detaliczna wynosi 11.800 złotych (dystrybucja HiFi Club).

ECM 1 może odtwarzać pliki lub strumienie audio ze źródeł lokalnych oraz z Internetu, może też pracować jako zwykły przetwornik cyfrowo-analogowy. Sekcja konwersji CA pochodzi z modelu ECD 2. Konwerter CA pracuje z rozdzielczością 192kHz/24bity, w razie potrzeby wykonywany jest upsmapling sygnału wejściowego.

Obsługiwane są pliki WAV/WAVE, MP3, AAC+, Vorbis, ALAC, FLAC, APE, AIFF, WMA do 192kHz/24bitów, a także DSD do DSD128 (5.6 MHz).

Dla klasycznych źródeł cyfrowych do dyspozycji są wejścia optyczne Toslink i koncentryczne RCA.

Wyjścia analogowe są zrówno w postaci niesymetrycznych RCA jak i symetrycznych XLR. Jest też jedno wyjście cyfrowe koncentryczne RCA.

ECM może odtwarzać pliki z wielu źródeł. Opcjonalnie można zainstalować dysk SATA (rozmiar 2,5" lub 3,5", system plików NTFS, ExFAT, FAT, EXT4, HFS+) do zapisu plików w samym odtwarzaczu. Po podłączeniu dysk bedzie automatycznie sformatowany. Port USB obsługuje nośniki z nagranymi plikami. Można odtwarzać pliki z sieci lokalnej, a także z Internetu. Z siecią lokalną można się połączyć przewodowo (Ethernet) lub bezprzewodowo (WiFi).

Obsługiwane są serwisy Spotify connect, Tidal oraz and Qobuz, a także radio internetowe. Nowy Electrocompaniet jest kompatybilny z AirPlay, DLNA i UPnP. Producent opracował też aplikację sterującą na systemy iOS i Android (EC Remote).

Przewidywane są aktualizacja oprogramowania odtwarzacza. Zapowiadane jest wprowadzenie obsługi serwisu Deezer i plików MQA.

Dane techniczne ECM 1:

[zdjęcie odtwarzacza plików Electrocompaniet ECM 1 - przód i tył]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl