Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

GRYPHON - przedwzmacniacz gramofonowy Sonett (29.01.2018)

Duńska firma Gryphon wprowadziła do oferty nowy przedwzmacniacz gramofonowy o nazwie Sonett. Zalecana cena netto (bez podatku) wynosi 5.990 Euro.

Jest to kontynuacja zaangażowania firmy w reprodukcję winyli. Pierwszym produktem marki był Gryphon Head Amp. Założony w 1985 roku Gryphon nigdy nie wycofał się z obsługi rynku gramofonowego.

Sonett ma według producenta zapewniać poziom zbliżony do referencyjnego modelu Legato Legacy przy niższej cenie. Wcześniej zaprojektowano już moduł gramofonowy do instalacji we wzmacniaczach zintegrowanych Diablo 300 oraz Diablo 120. Ten właśnie moduł w osobnej obudowie i z dedykowanym zasilaczem dual mono jest zastosowany w modelu Sonett. Podobnie jak pozostałe produkty Gryphona ten też jest zaprojektowany przez Flemminga E. Rasmussena i produkowany w Danii.

Sonnet obsługuje wkładki MM i MC - do wyboru służy wewnętrzny przełącznik. Impedancja wejściowa przy pracy w trybie MM jest stała, a przy pracy w trybie MC można ją zmieniać przy pomocy zestawu przełączników na tylnej ściance.

Układ elektroniczny bazuje na elementach dyskretnych. Zastosowano topologię dual mono i stopnie wzmacniające w klasie A, bez sprzężenia zwrotnego.

Do korekcji RIAA zastosownao kondensatory polipropylenowe. Stabilizowane zasilacze +/- 21V mają niski poziom szumów. Tor sygnału jest bardzo krótki, ze zminimalizowaną ilością okablowania. Gniazda są montowane bezpośrenio do płytki drukowanej. Gniazda sygnałowe są złocone i mają teflonową izolację. Osobne dla każdego kanału transformatory toroidalne Talema emitują nieduże pole magnmetyczne i są zamocowane przy przedniej ściance, możliwie jak najdalej od układów audio.

Dane techniczne Gryphon Sonett:

[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Gryphon Sonett]
[zdjęcie przedwzmacniacza gramofonowego Gryphon Sonett - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl