Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

BRYSTON - seria trzech aktywnych zestawów głośnikowych (20.01.2018)

Firma Bryston wkrótce wprowadzi na rynek serię złożoną z trzech aktywnych zestawów głośnikowych. Większość kolumn aktywnych na rynku ma wbudowaną elektronikę. Natomiast nowe zestawy Brystona wykorzystują zewnętrzną zwrotnicę i zewnętrzne wzmacniacze.

Zwrotnica o oznaczeniu BAX-1 jest taka sama dla wszystkich zestawów. Jest to cyfrowe urządzenie bazujące na układach DSP. Oprogramowanie zwrotnicy jest dopasowane osobno dla każdego modelu. Na wejście zwrotnicy podawany jest sygnał analogowy, a następnie wykonywana jest filtracja z podziałem na trzy pasma z aplikacją korekcji dla poszczególnych głośników. Oprócz tego użytkownik może też wybrać indywidualnie filtry do regulacji w zakresie basu.

Specjalnie do systemów aktywnych wprowadzono dwa nowe wzmacniacze serii Cubed: 3-kanałowy 21B3 oraz 6-kanałowy 24B3. Do wysterowania pary kolumn potrzebne są dwa wzmacniacze 21B3 lub jeden 24B3. Wariant z dwoma 21B3 zapewnia większą moc. Podłączenie wzmacniaczy ułatwia okablowania z kolorowymi oznaczeniami. Oba wzmacniacze są oferowane w kolorze srebrnym lub czarnym, w wersji 17-calowej bez uchwytów lub 19-calowej z uchwytami. Możliwa jest także konfiguracja systemów aktywnych w oparciu o inne wzmacniacze mocy z oferty Brystona.

Kolumny wchodzące w skład aktywnych systemów Brystona są wykańczane fornirami Black Ash, Natural Cherry lub Boston Cherry. Za dopłatą dostępne są też inne forniry.

Największy system Model T Active jest złożony ze zwrotnicy BAX-1, pary wzmacniaczy 21B3 oraz pary kolumn Model T Active. Ma on wejść do sprzedaży w pierwszym kwartale 2018, a cenę amerykańską ustalono na 33.770 dolarów. Podłogowe kolumny w tym systemie mają 52,5 cala wysokości, trzy 8-calowe głośniki basowe, dwa 5,25-calowe głośniki średniotonowe i dwa 1-calowe głośniki wysokotonowe.

Średni system Middle T Active skałda się ze zwrotnicy BAX-1, wzmacniacza 24B3 oraz pary kolumn Middle T Active. Ma wejść do sprzedaży w drugim kwartale 2018, a cenę amerykańską ustalono na 20.230 dolarów. Podłogowe kolumny w tym systemie mają 39,5 cala wysokości, dwa 8-calowe głośniki basowe, 5,25-calowy głośnik średniotonowy i 1-calowy głośnik wysokotonowy.

Najmniejszy system Mini T Active jest złożony ze zwrotnicy BAX-1, wzmacniacza 24B3 oraz pary kolumn Mini T Active. Ma wejść do sprzedaży w drugim kwartale 2018, a cenę amerykańską ustalono na 17,690 dolarów. Duże podstawkowe kolumny kolumny w tym systemie mają 22,5 cala wysokości, 8-calowy głośnik basowy, 5,25-calowy głośnik średniotonowy i 1-calowy głośnik wysokotonowy.

[zdjęcie aktywnego systemu ze wzmacniaczem 21B3 i kolumną Middle T]
[zdjęcie aktywnej zwrotnicy Bryston BAX-1]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl