Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

PIEGA - Premium, nowa seria kolumn z aluminiowymi obudowami (19.01.2018)

Szwajcarska firma Piega wprowadziła do oferty trzy nowe modele smukłych zestawów głośnikowych serii Premium. Są to podłogowe modele 701, 501 oraz podstawkowy model 301. Wszystkie są dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: srebrny anodowany ze srebrną osłoną, biały lakier ze srebrną osłoną, czarny anodowany z czarną osłoną. Polską dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Wszystkie trzy modele mają wyprofilowane aluminiowe obudowy oraz wstęgowe głośniki wysokotonowe. Główny profil tworzący zarówno boki jak i tył obudowy ma w przekroju kształt litery C. Aluminium jest polerowane aby uzyskać jak najlepsze walory estetyczne.

Dwa mniejsze modele (301, 501) wykorzystują głośniki wysokotonowe PIEGA LDR 2642 MKII. Natomiast flagowy w tej serii Premium 701 to pierwsza kolumna wyposażona w nowe głośniki wstęgowe LDR 3056, które korzystają z doświadczeń uzyskanych podczas opracowywania przetwornika PIEGA Line Source Driver i systemu drugiej generacji PIEGA Coax. Cienka membrana wyposażona została w opracowane od zera zawieszenie i jest kontrolowana przez bezmasowy tłumik. Zoptymalizowano system magnesów i zastosowano nowy układ folii, co podniosło sprawność, poszerzyło pasmo i obniżyło zniekształcenia. Masywny, aluminiowy panel przedni LDR 3056 sprawia, że przejście od membrany do obudowy jest całkowicie jednorodne.

Głośniki niskośredniotonowe też zostały poddane wielu ulepszeniom. Przetworniki są precyzyjnie skalibrowane w odniesieniu do charakterystyki nowej obudowy i głośników wstęgowych. Stożkowe przetworniki MDS są przystosowane do szczególnie dużych wychyleń.

Dopracowano aluminiowe obudowy, które są o 30% sztywniejsze w porównaniu z poprzednimi modelami. Ich zaokrąglony kształt redukuje występowanie zakłócających fal stojących wewnątrz obudowy.

Wszystkie trzy modele mają terminale Piega Multi Connectors. Taka sama jest też ich impedancja nominalna równa 4Ω.

Największe w serii Premium 701 to 2,5-drożne kolumny podłogowe. Zastosowano w nich dwa niskośredniotonowe głośniki MDS 140mm oraz wstęgowy głośnik wysokotonowy LDR 3056. Rekomendowana jest moc wzmacniacza 20-200W. Pasmo przenoszenia (+/-2 dB) rozciąga się w zakresie 34 Hz-50 kHz, a efektywność to 91 dB/W/m. Wymiary (WSG) to 106*18*23 cm, a masa to 28kg.

Premium 501 to 2,5-drożna kolumna podłogowa. Zastosowano w tym modelu dwa niskośredniotonowe głośniki MDS 120mm oraz wstęgowy głośnik wysokotonowy LDR 2642 MKII. Rekomendowana moc wzmacniacza to 20-150W. Pasmo przenoszenia (+/-2 dB) rozciąga się w zakresie 36 Hz-50 kHz, a efektywność wynosi 90 dB/W/m. Wymiary (WSG) to 101*16*21 cm, a masa to 21kg.

Premium 301 to 2-drożna kolumna podstawkowa. Zastosowane głośniki to niskośredniotonowy MDS 140mm oraz wstęgowy wysokotonowy LDR 2642 MKII. Rekomendowana jest moc wzmacniacza 20-200W. Pasmo przenoszenia (+/-2 dB) rozciąga się w zakresie 39 Hz - 50 kHz, a efektywność to 89 dB/W/m. Wymiary (WSG) to 34*18*23 cm, a masa to 9kg.

[zdjęcie zestawów głośnikowych Piega Premium 301]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Piega Premium 501 i Premium 701]
[zdjęcie zestawów głośnikowych Piega Premium 501 - zbliżenie]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl