Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - AV8805, 13.2-kanałowy przedwzmacniacz-procesor AV (18.01.2018)

Marantz zaprezentował swój pierwszy 13.2-kanałowy przedwzmacniacz-procesor audio-wideo, model AV8805. Ma on wejść do sprzedaży w marcu 2018 w cenie 3.999 Euro. Polską dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

Obsługiwane są najnowsze formaty dźwięku 3D, w tym Dolby Atmos i DTS:X. Wraz z aktualizacją oprogramowania udostępnione zostaną wkrótce bezpłatnie także funkcje Auro 3D.

Firma zastosowała szereg rozwiązań, które mają zapewniać wysoką jakość sygnału. Na podstawie testów mechanicznych opracowana została konstrukcja obudowy. Bardzo sztywne chassis jest podstawą dla wszystkich drukowanych płytek z elektroniką. Eliminowane są wszelkie szkodliwe wibracje i niepożądane, wynikające z mikrofonowania, sygnały. Pokryte miedzią chassis ekranuje całą elektronikę. Rozwiązanie to zapewnia też najlepsze połączenie z masą w dowolnym punkcie i poprawia odstęp sygnału do szumu. Górna część obudowy to masywna, składająca się z trzech solidnych elementów, pokrywa.

Przewymiarowany transformator toroidalny zasila potężne kondensatory. Dla dodatkowej stabilności, jest on umieszczony na aluminiowym cokole o grubości 5 mm. W AV8805 użyto aż 17 modułów HDAM (Hyper Dynamic Amplifier Module). W ośmiu kanałach zaimplementowano 32-bitowe cyfrowo-analogowe przetworniki AK4490.

W instalacjach, które wymagają niestandardowych rozwiązań, można wykorzystać symetryczne wejście stereo oraz programowalne, symetryczne wyjścia 15.2 na złączach XLR, w tym dwa wyjścia dla subwooferów, wyjścia dla kanałów Front-Height oraz wyjścia dla kanału odpowiedzialnego za sygnał nad głową. Wyjście 15.2 jest też dostępne w wariancie na niesymetrycznych złączach RCA. Jest też wejście gramofonowe MM.

Do dyspozycji jest zarówno Wi-Fi jak i Bluetooth, obsługa Apple Airplay i możliwość bezprzewodowej transmisji sygnału. AV8805 może spełnić rolę centrum bezprzewodowego systemu multi-room. Dostępna jest możliwość współpracy z serwisami Spotify, TuneIn Internet radio, Amazon Prime Music, JUKE, Soundcloud, TIDAL, Napster, Deezer.

Wraz z aktualizacją oprogramowania, AV8805 będzie wkrótce wyposażony dodatkowo w funkcję Alexa Smart Home Skill - dedykowanych dla urządzeń Amazon. Pozwoli to na wydawanie poleceń głosowych do sterowania różnorodnymi funkcjami, takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie/wyłączanie wyciszenia, odtwarzanie muzyki/włączanie pauzy, przełączanie zewnętrznego wejścia i obsługa usług strumieniowych. Usługi te dostępne są w zależności od regionu.

Sekcja wideo jest w pełni kompatybilną ze standardem 4K. Jest ona zgodna ze standardem HDMI i specyfikacją HDCP 2.2 we wszystkich ośmiu wejściach HDMI. AV8805 wyposażono również w udoskonalony kanał dźwięku zwrotnego (eARC), który dedykowany jest dla zaawansowanych formatów audio z pojedynczym połączeniem HDMI.

Dla zapewnienia możliwości zdalnego sterowania i współpracy z innymi komponentami zestawu kina domowego, AV8805 posiada na tylnym panelu wejście i wyjście dla pilota zdalnego sterowania na podczerwień, a także podwójne wyjście wyzwalacza 12 V. Szeregowy port RS-232C z certyfikatem Crestron Connected pozwala ponadto łączyć bezpośrednio AV8805 z zewnętrznym systemem sterowania. Szybka i łatwa integracja z automatyką Crestron możliwa jest dzięki definiowalnemu IP.

Marantz AV8805 wyposażono także w Audyssey MultEQ XT32, LFC, Sub EQ HT, Dynamic Volume i Dynamic EQ, które zapewniają możliwość szerokiej korekcji brzmienia dźwięku kina domowego.

[zdjęcie przedwzmacniacza wielokanałowego Marantz AV8805]
[zdjęcie przedwzmacniacza wielokanałowego Marantz AV8805 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2021 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl