Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

DENON - 13.2-kanałowy wzmacniacz AVC-X8500H z Amazon Alexa (11.01.2018)

Denon przedstawił 13.2-kanałowy wzmacniacz do kina domowego AVC-X8500H. Może on współpracować z Amazon Alexa, obsługuje Dolby Atmos, DTS: X, Auro 3D i najnowsze formaty wideo. Będzie dostępny u autoryzowanych sprzedawców od lutego 2018, w kolorach czarnym i srebrnym.

AVC-X8500H to pierwszy wielokanałowy wzmacniacz AV z pełną funkcjonalność 13.2. Zapewnia dzięki temu dekodowanie dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, DTS:X i Auro 3D z 13 kanałami. Można stworzyć system z dźwiękiem 3D do konfiguracji 7.2.6 bez stosowania dodatkowych wzmacniaczy. AVCX8500H obsługuje również dekodowanie wielowymiarowego dźwięku Auro 3D w formacie 13.1 wraz z obsługą wszystkich kanałów przestrzennych. Funkcja Auro-3D zostanie uruchomiona w przyszłej aktualizacji oprogramowania bez dodatkowych opłat.

AVC-X8500H montowany jest ręcznie w niewielkiej serii w Japonii. Wykorzystuje specjalnie skonstruowane tranzystory DHCT (Denon High Current Transistors). Moc wynosi 150W na kanał (@8Ω, 20 -20 kHz, THD 0,05%, 2-kanały).

Denon zaaplikował też nowoczesne rozwiązanie Amazon Alexa, które będzie dostępne w wybranych krajach począwszy od wiosny 2018. Funkcja Alexa Smart Home Skill for Entertainment Devices pozwala na wypowiadanie poleceń głosowych i sterowanie różnorodnymi funkcjami takimi jak włączanie/wyłączanie, regulacja głośności, wyciszanie, odtwarzanie muzyki/pauza, zewnętrzne przełączanie wejść oraz obsługę strumieniowania.

Wzmacniacz zapewnia pełną łączność bezprzewodową za pośrednictwem Wi-Fi i Bluetooth, strumieniowanie AirPlay i inne funkcje bezprzewodowego multi-room. Użytkownicy mogą odtwarzać muzykę w każdym pomieszczeniu z różnych źródeł, w tym pliki DSD o wysokiej rozdzielczości (2,8 i 5,6 MHz), pliki FLAC, ALAC i WAV.

AVC-X8500H daje też duże możliwości wpółpracy z zewnętrznymi sytemami sterującymi. Funkcja kontroli IP pomocna jest w integracji z urządzeniami innych firm oraz z certyfikatem Control4 SDDP (Simple Device Detection Protocol). Dostępny jest także port szeregowy RS-232C, który umożliwia bezpośrednie podłączenie do systemu sterowania. Znajdujący się na tylnym panelu port zdalnego sterowania, umożliwia współpracę z innymi elementami zestawu kina domowego.

Nowo opracowany przez markę Denon tryb diagnostyki HDMI (HDMI diagnostics), pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z dźwiękiem i obrazem HDMI. Oprogramowanie to może być pomocne podczas instalacji. Służy do tego przedni panel wzmacniacza.

W zakresie obsługi wideo wzmacniacz AVC-X8500H zapewnia pełną kompatybilność z HDMI i HDCP 2.2 dla wszystkich ośmiu wejść i trzech wyjść HDMI. Obsługiwany jest format 4K Ultra HD 60Hz, funkcja 4:4:4 Pure Colour sub-sampling, High Dynamic Range (HDR), wsparcie wideo 21:9, 3D i BT.

AVC-X8500H jest przygotowany do współpracy z najnowocześniejszymi odtwarzaczami Blu-ray 4K Ultra HD, dekoderami i innymi źródłami 4K Ultra HD. Ponadto system obsługuje starsze systemy poprzez przeskalowanie rozdzielczości sygnału analogowego (zarówno standardowych jak i HD) oraz cyfrowego do rozdzielczości 4K Ultra HD. Dodatkowo obsługiwany jest również format Dolby Vision, eARC (Enhanced Audio Return Channel) i HLG (Hybrid Log Gamma). Włączenie formatu eARC będzie możliwe poprzez aktualizację oprogramowania w 2018 roku. Oprócz tego firma Denon planuje udostępnienie płatnej aktualizacji sprzętu i oprogramowania, co zapewni kompatybilność z HDMI 2.1.

Wzmacniacz wyposażono również w Audyssey Room - zaawansowane narzędzie do korekcji akustyki pomieszczenia. Pełny zestaw narzędzi Audyssey Platinum, korzystając z algorytmów DSP, oferuje automatyczną korektę akustyczną pomieszczenia Audyssey MultEQ XT32. Za jej pomocą system jest w stanie przeanalizować odpowiedź każdego z głośników, zarówno w dziedzinie czasu, jak i częstotliwości, w maksymalnie ośmiu lokalizacjach pomiarowych, a następnie zoptymalizować wyniki za pomocą filtrów cyfrowych. Dzięki Audyssey Dynamic Volume oraz Dynamic EQ użytkownicy mają dodatkową kontrolę ustawień audio. Kolejne narzędzie to Audyssey Low Frequency Containment, do kontroli zakresu niskich częstotliwości. AVC-X8500H jest również kompatybilny z nową wersją aplikacji Audyssey MultEQ Editor. Dzięki niej użytkownicy mają możliwość odsłuchiwania i dostosowywania brzmienia oraz niwelowania wad akustycznych pomieszczenia, z zachowaniem własnych preferencji odsłuchowych.

[zdjęcie wzmacnaicza wielokanałowego Denon AVC-X8500H]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl