Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

SONY - pełnowymiarowe słuchawki MDR-1AM2 (9.01.2018)

Targi CES w Las Vegas są tradycyjnie okazją do prezentacji i zapowiedzi nowego sprzętu elektronicznego. Wśród licznych nowości firmy Sony znalazły się audiofilskie słuchawki MDR-1AM2, które mają wejść do sprzedaży z początkiem kwietnia. Są one następcą ogłoszonego w 2014 roku modelu MDR-1A.

Zastosowano nowo opracowany przetwornik 40 mm. W celu poprawy jakości dźwięku w nowych słuchawkach wykorzystano rozwiązania z modelu Signature Series MDR-Z1R, zwłaszcza osłonę pokrytą wzorem opartym na ciągu Fibonacciego, co ma ułatwić reprodukcję bardzo wysokich częstotliwości. Membrany są wykonane z polimeru ciekłokrystalicznego powlekanego aluminium. Pasmo przenoszenia rozciąga się aż do 100kHz. Zastosowano przewodniki ze srebrzonej miedzi beztlenowej. Istnieje możliwość wyboru złącza: symetrycznego o średnicy 4,4 mm lub standardowego 3,5 mm.

Jak zapewnia producent MDR-1AM2 zapewniają komfort przy dłuższym noszeniu. Ten model jest lżejszy od swojego poprzednika. Specjalnie zaprojektowano okrywające uszy nauszniki. Do ich wykonania użyto pianki poliuretanowej o małej sprężystości oraz luksusowej skóry ekologicznej.

Słuchawki 1AM2 będą oferowane w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i srebrnej.

Projekt powstał we współpracy z firmą Kimber Kable. Słuchawki są dostarczane w komplecie z dwoma przewodami: standardowym oraz symetrycznym, wyposażonym we wtyk o średnicy 4,4 mm. Dla najbardziej wymagająych klientów firma Sony wprowadza też do oferty przewód Kimber Kable MUC-S12SB1, uzupełniający model 1AM2 oraz inne słuchawki z pojedynczym wyjściem. Zapewnia on optymalne połączenie symetryczne między odtwarzaczem Walkman a słuchawkami Sony. Przewód MUC-S12SB1będzie dostępny wiosną 2018.

[zdjęcie słuchawek Sony MDR-1AM2]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2024 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl