Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie wykonywać żadnych innych czynności związanych z ogłoszeniami

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 20 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie możliwe będzie korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - hybrydowy wzmacniacz zintegrowany MA252 (8.01.2018)

Na nasz rynek wszedł hybrydowy wzmacniacz zintegrowany McIntosh MA252. Jego stylistyka nawiązuje do klasycznego modelu MC275. Cena detaliczna wynosi 16.500 złotych (dystrybucja HiFi Club).

M252 to pierwszy hybrydowy wzmacniacz zintegrowany firmy McIntosh. Stopień przedwzmacniacza wykorzystuje dwie lampy 12AX7a oraz dwie 12AT7. Lampy są umieszczone w estetycznych klatkach ochronnych. Tranzystorowy stopień wyjściowy jest bezpośrednio sprzężony i zapewnia moc 100W/8Ω oraz 160W/4Ω. Zaawansowane tranzystory wyjściowe mają eliminować potrzebę rozgrzewania wzmacanicza, który powinien zapewnić optymalne brzmienie zaraz po włączeniu.

Do dyspozycji są dwa liniowe wejścia niesymetryczne RCA, jedno liniowe wejście symetryczne XLR oraz jedno wejście gramofonowe MM. Wejściom można nadać indywidualnie wybrane nazwy. Oprócz złoconych terminali głośnikowych zasinstalowano pełnopasmowe wyjście subwooferowe RCA. Do dyspoazycji jest też wyjście słuchawkowe.

Wzmacniacz me regulację barwy (niskie, wysokie) oraz regulację balansu. Regulację barwy można pominąć.

Radiatory McIntosh Monogrammed Heatsinks mają profil ukształtowany w formie firmowego logo. Dolna część obudowy wzmacniacza jest wykonana z polerowanej stali nierdzewnej. Wybrane przez użytkownika nastawy są prezentowane na wyświetlaczu OLED.

Zastosowano firmowe technologie McIntosh'a dla zabezpieczenia wzmacniacza. Są to Power Guard i Sentry Monitor. Power Guard na bieżąco monitoruje sygnał wyjściowy i w przypadku przesterowania dopasowuje sygnał wejściowy tak by wyeliminować obcinanie sygnału. Aktywacja Power Guard jest sygnalizowana zmianą koloru podświetlenia lamp.

Dane techniczne wzmacniacza MA252:

[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA252]
[zdjęcie wzmacniacza McIntosh MA252 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Aby przekazać swoje uwagi do redakcji proszę
Copyright © 1991-2023 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl