Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

CANTANO - hi-endowy gramofon w dystrybucji Audio Atelier (28.12.2017)

Od listopada na naszym rynku dostępny jest gramofon niemieckiej marki Cantano. Dystrybucję prowadzi Audio Atelier. Gramofon Cantano W z ramieniem Cantano T oraz referencyjnym silnikiem kosztuje 69.990 zł.

Cantano to bezkompromisowy projekt, który powstał i jest rozwijany w berlińskiej firmie CNC-Fertigung Gronemann. Motywacją dla założyciele firmy, Olivera von Zedlitza, jest poszukiwanie doskonałego dźwięku. W produkcji wykorzystywana jest najnowsza technologia CNC. Stosowana jest rygorystyczyna kontrola jakości, a każdy egzemplarz jest dokładnie testowany przed ekspedycją. Wszystkie części są produkowane samodzielnie w zakładzie firmy.

Gramofon Cantano W ma dolną płytę z kamienia łupkowego obudowanego szlachetnym drewnem. Producent oferuje cztery rodzaje drewnianego wykończenia. Znajdująca się na tym baza wykonana jest ze stali nierdzewnej. Górna część talerza jest wykonana z wysokojakościowego grafitu o specjalnie dobranej gęstości, a dolna z aluminium. Aluminiowa część przenosi paskowy napęd. Łożysko osi gramofonu wykonano z utwardzonej stali i węglika. Pięć rowków smarujących wypełniono olejem wystarczającym na całe życie gramofonu. Podstawę łożyska tworzy szafirowa kulka. Mocowanie dla ramienia pozwala na jego szybką wymianę, można stosować ramiona różnych producentów. Okablowanie wykonano z miedzi powlekanej srebrem, a terminale wyjściowe z miedzi. Opcjonalnie gramofon może być wyposażony w referencyjny silnik firmowy.

Dane techniczne gramofonu Cantano W:

Ramię Cantano T wykonane jest z tytanu, łaczy niską masę z dużą sztywnością. Konstrukcję opracowano z myślą o minimalizacji rezonansów. Rezonanse własne są na progu mierzalności. Możliwa jest regulacja wysokości i anti-skatingu. Ramię jest kompatybilne z wkładkami o masie do 16g. Można też regulować azymut. Okablowanie ramienia wykonano z miedzi powlekanej srebrem.

Dane techniczne ramienia Cantano T:

[zdjęcie gramofonu Cantano W z zaintalowanym ramieniem Cantano T]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2019 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl