Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MC INTOSH - MA5300, wzmacniacz zintegrowany z wejściami cyfrowymi (27.12.2017)

Na nasz rynek wszedł nowy wzmacniacz zintegrowany McIntosh MA5300. Jego cena detaliczna wynosi 23.500 zł (dystrybucja HiFi Club).

MA5300 to wzmacniacz tranzystorowy o bezpośrednio sprzężonym wyjściu (bez transformatorów wyjściowych, tzw. autoformerów). Wśród zintegrowanych wzmacniaczy tranzystorowych McIntosha model MA5300 jest urządzeniem najmniejszym, o najmniejszej mocy, równej 100W/8Ω.

Łączna liczba wejść cyfrowych i analogowych wynosi 12. Dla źródeł analogowych zainstalowano 4 wejścia niesymetryczne RCA, jedno symetryczne XLR oraz wejście gramofonowe typu MM. Natomiast dla źródeł cyfrowych są po dwa wejścia koncentryczne i optyczne, jedno wejście USB i jedno wejście w firmowym standardzie MCT (dla transportów SACD/CD). Wszystkie wejścia cyfrowe mieszczą się w cyfrowym module DA1. W przyszłości moduł cyfrowy będzie można wymienić na nowszy model. Do konwersji cyfrowo-analogowej wykorzystywany jest 8-kanałowy, 32-bitowy układ pracujący w trybie Quad Balanced. Wspierane są sygnały aż do rozdzielczości DSD256 i DXD 384kHz. Wszystkim wejściom można nadawać indywidualnie wybrane nazwy. Dostępna jest funkcja Home Theater Passthrough.

Oprócz tego wzmacniacz ma też wyjście z przedwzmacniacza i wejście na sekcję mocy. Terminale głośnikowe są złocone. Zainstalowano wyjście słuchawkowe 1/4 cala. Wzmacniacz słuchawkowy ma układ HXD (Headphone Crossfeed Director) do poprawy wrażeń stereofonicznych.

Zaawansowane tranzystory wyjściowe eliminują potrzebę długiego rozgrzewania wzmacniacza. Według producenta pokazuje on pełnię swych możliwości zaraz po włączeniu.

Na wyposażeniu są też gniazda do połączeń sterowania oraz port serwisowy.

Niebieskie wychyłowe wskaźniki mocy mają podwójny opis skali aby można odczytać moc zarówno dla kolumn 8Ω jak i 4Ω. Zastosowano dwuwarstwowe chassis i radiatory z profilem firmowego loga (McIntosh Monogrammed Heatsinks).

Nowe mikroprocesory są wykorzystywane do sterowania wzmacniaczem. Na wyposażeniu są odłączalne regulatory barwy (niskie, wysokie). Zastosowano firmowe technologie zabepieczeń (Power Guard, Sentry Monitor).

Dane techniczne wzmacniacza McIntosh MA5300:

[zdjęcie wzmacniacze McIntosh MA5300]
[zdjęcie wzmacniacze McIntosh MA5300 - tylna ścianka]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl