Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MURASAKINO - hi-endowa wkładka Sumile w Audio Atelier (22.12.2017)

Od listopada Audio Atelier rozpoczęło dystrybucję japońskiej firmy Murasakino. Pierwszym dostępnym w Polsce produktem jest hi-endowa wkładka gramofonowa Sumile (cena 34.990 zł).

Firma Murasakino ma siedzibę w Kioto. Jej twórcą jest pan Daisuke Asai. Wcześniej budował on lampowe wzmacniacze na własny użytek oraz pracował w firmach związanych z audio, najpierw w Denon Lab (zajmował się tam głównie importowanymi kolumnami Dali i Infinity), a potem A&M Limited (marka Air Tight).

Sumile po japońsku oznacza fioletowy i taki jest właśnie kolor korpusu wkładki. Jest to niskoimpedancyjna wkładka typu MC. Pomimo małej impedancji wkładka ma stosunkowo duże napięcie wyjściowe.

Daisuke Asai bardzo dużo wysiłku włożył w dobór materiałów zastosowanych we wkładce. Górną część wykonano ze stali nierdzewnej. Jest to materiał twardszy i szywniejszy, ale też i trudniejszy w obróbce od popularnego aluminium. Do tej bazy przymocowany jest układ generatora sygnału. Nierdzewna stal jest jeszcze dodatkowo pozłacana - co też ma poprawiać brzmienie i zostało zainspirowane przez podobne rozwiązania stosowane w instrumentach muzycznych. Według producenta przy zastosowaniu aluminium osiągnięcie takiej samej jakości dźwięku jest niemożliwe. Sama obudowa jest już wykonana z aluminium A5056. Zastosowano neodymowe magnesy, wspornik z litego boru i diamentową igłę o profilu semi line-contact.

Producent zadbał też o wyjątkowo eleganckie i artystyczne opakowanie wkładki.

Dane techniczne wkładki Muaskino Sumile:

[zdjęcie wkładki Murasakino Sumile]
[zdjęcie wkładki Murasakino Sumile od strony wyprowadzeń]
[zdjęcie wkładki Murasakino Sumile z opakowaniem]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2017 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl