Uwaga!

Trwają prace techniczne na witrynie hifi.pl. Dopóki widoczny będzie niniejszy komunikat prosimy:
- nie zamieszczać ogłoszeń na giełdzie
- nie logować się na swoje konto
- nie rejestrować nowych kont na hifi.pl
- jeśli jesteście Państwo zalogowani prosimy o jak najszybsze wylogowanie

Przewidujemy, że czas trwania prac nie przekroczy 30 minut. W tym czasie można normalnie korzystać z treści zamieszczonych na hifi.pl.

Kiedy niniejszy komunikat zniknie będzie to oznaczało, że prace zostały zakończone i możliwe jest korzystanie z wszystkich funkcji witryny.

Przepraszamy za wszelkie niedogodności wynikające z prowadzony prac.

Start Pomoc Kontakt Reklama O nas Zaloguj Rejestracja

Witryna hifi.pl wykorzystuje ciasteczka (cookies). Proszę kliknąć aby uzyskać więcej informacji.

MARANTZ - ND8006, odtwarzacz płyt CD, odtwarzacz plików i DAC w jednym (21.12.2017)

Do oferty firmy Marantz dodano wielofunkcyjny odtwarzacz ND8006. Ma on wbudowany transport do odtwarzania płyt CD, możliwość strumieniowania muzyki z sieci lokalnej lub z Internetu, tryb DAC oraz funkcjonalność HEOS multiroom. Jest on produkowany w fabryce Shirakawa w Japonii, a polską dystrybucję prowadzi Horn Distribution.

ND8006 będzie dostępny od stycznia 2018 w dwóch wersjach kolorystycznych (czarny lub srebrno-złoty). Wzorniczo będzie dopasowany do nowego wzmacniacza PM8006. Do każdego modelu dołączono nowy pilot bezprzewodowy, który może kontrolować zarówno ND8006 jak i PM8006.

Transport czyta płyty CD, CD-R/RW, zarówno zwykłe CD Audio jak i płyty z plikami MP3, WMA. ND8006 ma kilka wejść cyfrowych. Są to wejście koncentryczne, optyczne i USB. Można też korzystać z pamięci/dysków USB.

Do połączeń sieciowych służy dwuzakresowy moduł Wi-Fi (2.4/5GHz) oraz gniazdo Ethernet. Wbudowana jest bezprzewodowa funkcjonalność HEOS multi room. Obsługiwane są AirPlay, Bluetooth, radio internetowe, Spotify Connect, Amazon Music, TIDAL, Deezer i inne podobne. Można odtwarzać muzykę z dysków sieciowych NAS.

Odtwarzacz obsługuje sygnały DSD do 11.2 Mhz oraz PCM do 384 kHz/32-bity. Odtwarzane są pliki WAV, MP3, AAC, WMA, FLAC oraz ALAC z kompatybilnych urządzeń USB.

Odtwarzacz ma wyjścia analogowe zarówno w wersji ze stałym poziomem jak i z poziomem regulowanym. Jest też do dyspozycji jedno optyczne oraz jedno koncentryczne wyjście cyfrowe.

Wśród rozwiązań mających zapewnić wysoką jakość dźwięku zastosowano opatentowany system Marantz Musical Digital Filtering oraz audiofilskiej klasy moduł DAC ESS9016 Sabre 192kHz/32bity. Wykorzystywane są dwa kryształy zegara dla dokładnej obróbki każdego sygnału cyfrowego audio. Na wejściu USB typ B (audio komputerowe) oraz na pozostałych wejściach cyfrowych (koncentryczne, optyczne) pracuje obwód izolacji szumów blokujący zakłócenia powstałe w podłączonych komponentach. Układy analogowe wykorzystują starannie dobrane komponenty oraz moduły HDAM (Marantz Hyper-Dynamic Amplifier Modules). Podwójnie ekranowany transformator toroidalny minimalizuje zakłócenia wewnętrzne. Podwójna płyta nośna oraz sztywne nóżki zapenwiają stabilność mechaniczną.

ND8006 wyposażony został w dedykowany wzmacniacz słuchawkowy wykorzystujący moduły HDAM-S2 - takie same jak w głównych obwodach audio. Ma on też przełącznik wyboru wzmocnienia, aby zapewnić zoptymalizowaną obsługę szerokiej gamy słuchawek. Gdy sekcja słuchawkowa nie jest wykorzystywana można skorzystać z trybu H/P OFF aby zoptymalizować jakość dźwięku. Możliwość włączania oraz wyłączania jest dostępna także dla łączności Bluetooth jak i Wi-Fi.

[zdjęcie uniwersalnego odtwarzacza ND8006]

Jeśli mają Państwo uwagi dotyczące tej strony lub zauważyliście na niej błędy, dajcie nam znać.
Kliknięcie na niniejszy link spowoduje uruchomienie w nowym oknie formularza, przy pomocy którego można przekazać uwagi do redakcji.
Copyright © 1991-2022 Magazyn Hi-Fi, Gdynia, Poland
logo hifi.pl